Zeszyty

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Zeszyty do szkoły

Zeszyty szkolne – podstawa wyposażenia każdej wyprawki

Wraz z początkiem roku szkolnego, rozpocznie się intensywna nauka. Aby podołać edukacyjnym wyzwaniom, trzeba poczynić odpowiednie przygotowania. Warto je zacząć od zakupu podręczników oraz niezbędnych przyborów. Wśród nich z pewnością powinny znaleźć się zeszyty szkolne, których nie może zabraknąć w plecaku żadnego ucznia, niezależnie od jego wieku. Sklep Carrefour posiada szeroką ofertę zeszytów różnego typu, różniących się formatem, rodzajem zadruku oraz ilością kartek.

Zeszyty w linie czy w kratkę – jaki zadruk wybrać?

Rodzice często mają dylemat, jakie zeszyty kupić. Spośród różnych kryteriów, najważniejszym z pewnością jest zadruk. Najbardziej popularne bruliony to te w linie i w kratkę. Poza nimi dostępne są także gładkie, pozbawione zadruku zeszyty oraz wypełnione pięciolinią, przeznaczone do nauki muzyki. Wątpliwości dotyczące tego, jaki zadruk wybrać, często rozwiewają nauczyciele, sugerując odpowiedni rodzaj brulionu, który sprawdzi się w przypadku danego przedmiotu szkolnego. Jeśli jednak taka podpowiedź się nie pojawi, warto kierować się ogólnie przyjętymi trendami. Zeszyty w kratkę powinny więc stanowić zdecydowaną większość w plecaku. Sprawdzą się nie tylko do matematycznych zmagań, ale także do notowania informacji z zakresu innych zajęć lekcyjnych, takich jak geografia, fizyka, chemia i wiele innych. Zeszyty w linie wybierane są zwykle z myślą o nauce języka polskiego i nierzadko również języków obcych. Najmłodsze dzieci, które dopiero ćwiczą swoją umiejętność pisania będą potrzebować zeszytu w tzw. trzy linie. Łatwiej w nich stawiać pierwsze litery i cyfry.

Zeszyty szkolne – objętość

Dostępne bruliony są zróżnicowane także pod względem ilości kartek. Możemy zakupić cienkie, 16-kartkowe zeszyty w linie, stworzone z myślą o małych uczniach, którzy nie sporządzają jeszcze obszernych notatek oraz dużo grubsze, z zadrukiem różnego rodzaju. Przed udaniem się na zakupy warto przeanalizować plan lekcji dziecka. Grubsze zeszyty do szkoły można wybrać do tych przedmiotów, których nauka odbywa się niemal codziennie. Są to z reguły język polski, matematyka oraz języki obce. W przypadku zajęć przeprowadzanych 1-2 razy w tygodniu, ilość kartek można ograniczyć. Zwykle konieczne jest posiadanie zeszytów szkolnych do każdego przedmiotu. Myśląc więc o ich objętości, trzeba pamiętać, że wybór wielokartowych brulionów oznacza cięższy plecak ucznia. Dodatkowe kilogramy mogą znacznie obniżyć jego komfort.

Popularne formaty zeszytów

Najbardziej popularny i najwygodniejszy format dla ucznia to A5. Jest poręczny i z łatwością zmieści się do plecaka. Zeszyty w linie dostępne są w zdecydowanej większości właśnie w tym formacie. Na specjalne życzenie nauczyciela lub w przypadku starszych uczniów, którzy chcą uczynić swoje notatki bardziej przejrzystymi można zdecydować się na większy brulion, w formacie A4. Zwykle są to zeszyty w kratkę, które będą odpowiednie do większości przedmiotów. Wybór formatu podyktowany jest zwykle wygodą oraz preferencjami dziecka. W przypadku maluchów, których przygoda ze szkołą dopiero się zaczyna zeszyty szkolne o mniejszym formacie z pewnością będą dużo bardziej praktyczne.

Zeszyty do szkoły – czy okładka ma znaczenie?

Biorąc pod uwagę funkcję zeszytu, mogłoby się wydawać, że wygląd okładki nie ma dużego znaczenia. Nie jest to jednak zgodne z prawdą. Kupując bruliony o identycznych okładkach, trudniej będzie uczniowi odnaleźć w plecaku odpowiedni zeszyt, podczas przygotowań do lekcji. Będzie zmuszony wyciągać kolejne sztuki i odczytywać zamieszczone na nich podpisy. Zeszyty szkolne, o okładkach różnego typu, rozwiążą ten problem. Dziecko szybko zapamięta, jaki motyw lub kolor zeszytu odpowiada danemu przedmiotowi. Często można nabyć zeszyty w zestawach. Mają zbliżony motyw, lecz każda okładka jest inna. Sklep Carrefour posiada w swojej ofercie atrakcyjne komplety, dostępne w kolekcji chłopięcej, dziewczęcej i wielu innych, np. miłośnicy zwierząt znajdą tutaj zeszyty do szkoły z uroczymi psiakami, kotami, końmi itp. Można także nabyć bruliony z nadrukowaną nazwą przedmiotu na okładce, co stanowi częstą decyzję starszych dzieci. Wybór okładek sprawia dużo radości zwłaszcza młodszym uczniom, którzy chętniej ćwiczą swoje umiejętności, gdy z okładki spogląda na nich ulubiony bohater z bajki.

Zeszyty szkolne w twardej oprawie – czy warto?

Większość dostępnych na rynku zeszytów dostępnych jest w miękkiej okładce. Zarówno jednak zeszyty w linie, jak i te w kratkę można nabyć w usztywnionej oprawie, o większej odporności na uszkodzenia. Jeśli zamierzamy kupić grube, wielokartkowe bruliony, które będą służyć uczniowi przez długi czas, warto zdecydować się na produkty z twardą okładką. Dzięki temu nie ulegną zniszczeniu, nawet podczas częstego użytkowania. Zeszyty szkolne z usztywnioną oprawą są jednak cięższe, dlatego w przypadku małych dzieci lepiej z nich zrezygnować, by dodatkowo nie obciążać już i tak nielekkich tornistrów. Przy wyborze za jedno z głównych kryteriów przyjmijmy preferencje ucznia. To on będzie użytkownikiem zeszytów w kratkę, gładkich, w linie, a także wszystkich innych przyborów szkolnych, jakie zakupimy.