Kleje

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Kleje do szkoły

Kleje szkolne – przydatny element każdej wyprawki

Jeden z artykułów szkolnych, którego nie może zabraknąć w wyprawce ucznia to klej. Jest on przydatny zwłaszcza przy różnego rodzaju pracach plastycznych, zarówno tych wykonywanych w szkole, jak i w domu. Kleje szkolne wykorzystywane są głównie przez młodsze dzieci, dlatego tak ważne jest, by były nietoksyczne i bezpieczne. Sklep Carrefour posiada w swojej ofercie wyłącznie przyjazne maluchom produkty.

Kleje do szkoły – bezpieczne dla zdrowia dziecka

Aby maluch mógł w pełni oddawać się twórczym zadaniom, musimy mieć pewność, że posługuje się on wyłącznie bezpiecznymi artykułami, które nie zaszkodzą jego zdrowiu. Zanim zakupimy dany produkt, upewnijmy się więc, czy jest odpowiedni dla dziecka. Dużą popularnością wśród rodziców małych dzieci cieszą się kleje do prac plastycznych powstałe z naturalnych, roślinnych substancji. Są one nie tylko nietoksyczne dla małych użytkowników, ale też bezpieczne dla środowiska. Kleje dla dzieci powinny dać się bez trudu usunąć, przy pomocy wody i mydła. Dzięki temu maluch może bez obaw używać palców, podczas twórczej zabawy. Rodziców z kolei niewątpliwie ucieszy wiadomość, że kleje szkolne nie pozostawiają na odzieży uporczywych plam. Gdy dziecko zakończy pracę, wystarczy standardowe pranie, by przywrócić zabrudzonym ubraniom czystość.

Kleje dla dzieci – w tubce, buteleczce lub sztyfcie

W sklepie Carrefour można nabyć kleje w rozmaitej formie. Najczęściej wybierane są kleje w sztyfcie, ze względu na swoją poręczność. Ergonomiczny kształt, przypominający nieco długopis lub kredkę umożliwia zastosowanie pewnego chwytu. Nie trzeba też brudzić palców. Wystarczy posmarować klejone powierzchnie, złączyć je i zaczekać. Kleje w sztyfcie schną bardzo szybko. Zadowalający efekt widoczny jest zwykle po około minucie. Kleje do szkoły dostępne są także w tubce. Mają one konsystencję pasty. Należy ją wycisnąć i rozsmarować po elementach, które chcemy połączyć. Nieco mniej popularną, ale równie wygodną formą jest buteleczka. Tego rodzaju kleje szkolne mają postać płynu. Z reguły wyposażone są w praktyczny aplikator, umożliwiający klejenie punktowe, liniowe i powierzchniowe. Do nowości należy masa samoprzylepna i klej w taśmie.

Kleje szkolne – nie tylko do papieru

Większość produktów, przeznaczonych do klejenia i stworzonych z myślą o dzieciach sprawdza się w przypadku powierzchni papierowych lub wykonanych z cienkiej tektury. Prace plastyczne nierzadko jednak uwzględniają także inne materiały, takie jak filc, styropian, korek, wełna czy tworzywo sztuczne. Dlatego też sklep Carrefour posiada w swoim asortymencie m.in. kleje dla dzieci o uniwersalnym zastosowaniu. Sklejają one większość wykorzystywanych w szkołach i przedszkolach materiałów, pozostając bezpiecznymi dla maluchów. Także w tym przypadku usunięcie spowodowanych przez klej zabrudzeń nie stanowi problemu, jednak konieczne jest zastosowanie wody o temp. 60⁰C. Kleje do szkoły są skuteczne, praktyczne, a zarazem estetyczne. Żywa kolorystyka, barwne, wzbudzające zainteresowanie dzieci nadruki, a często również owocowe zapachy znacząco podnoszą ich atrakcyjność.