Płyny do płukania ust

Wszystkie produkty w Płyny do płukania ust: znaleziono 13 produktów

Sortuj po:

Najpopularniejsze

18
89
 

0,5 l

37,78 zł/1 l

5
89
 

0,5 l

11,78 zł/1 l

18
89
 

0,5 l

37,78 zł/1 l

5
89
 

0,5 l

11,78 zł/1 l

5
89
 

0,5 l

11,78 zł/1 l

13
49
 

0,5 l

26,98 zł/1 l

15
69
 

0,5 l

31,38 zł/1 l

15
69
 

0,5 l

31,38 zł/1 l

19
59
 

0,4 l

48,98 zł/1 l

15
69
 

0,5 l

31,38 zł/1 l

25
39
 

0,3 l

84,63 zł/1 l

15
69
 

0,5 l

31,38 zł/1 l

20
59
 

0,4 l

51,48 zł/1 l

z 1

Płyny do płukania jamy ustnej – świeżość i zdrowie jamy ustnej

W ludzkiej jamie ustnej istnieje wiele trudno dostępnych zakamarków, w których lubią gromadzić się liczne bakterie i zarazki. Dobrej jakości płyny do płukania jamy ustnej mają za zadanie dotrzeć tam, gdzie nie jest w stanie dotrzeć klasyczna szczoteczka. Żeby skutecznie z nimi walczyć oprócz tradycyjnego szczotkowania zębów szczoteczką elektryczną bądź manualną warto stosować antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej. Szeroki wybór produktów znajdziesz na carrefour.pl.

Płyny do płukania jamy ustnej i ich działanie

Po każdym posiłku na naszych zębach tworzy się płytka, która sprzyja powstawaniu próchnicy i stanu zapalnego dziąseł. Za pomocą szczoteczki do zębów nie jesteśmy w stanie dotrzeć w każdy zakamarek i skutecznie walczyć z wieloma bakteriami, które się w nich osadzają. Aby zredukować ich namnażanie powinniśmy stosować płyny do płukania ust. Jak działają?

Płyny do ust pozwalają na dłużej zachować świeżość jamy ustnej po szczotkowaniu zębów i zapewniają jej intensywną pielęgnację. To doskonały wybór dla każdego, a zwłaszcza osób, które mają problem z nadwrażliwością dziąseł lub zmagają się z ich krwawieniem oraz noszących aparaty ortodontyczne, przy których codzienna higiena jest utrudniona. Płyny do płukania jamy ustnej oprócz tego, że skutecznie odświeżają oddech poprawiają kondycję dziąseł, łagodzą też podrażnienia i redukują kamień nazębny. Ich działanie uzależnione jest jednak od produktu i jego przeznaczenia.

Wybieramy płyny do płukania ust

Wybór płynów do płukania jamy ustnej jest tak szeroki, jak past do zębów. Wielu producentów oraz dziesiątki zróżnicowanych produktów wcale nie ułatwiają podjęcia decyzji o zakupie. Nie należy jednak kupować płynu bez wcześniejszego zastanowienia. Warto przeanalizować wcześniej własne potrzeby i dobrać produkt, który będzie na nie odpowiadać.

Zanim zdecydujemy się na dany produkt, zwróćmy uwagę dla kogo jest przeznaczony. Najczęściej są to uniwersalne płyny do płukania ust, których działanie ma na celu zapobiegać próchnicy. Takie preparaty może stosować większość z nas. Oprócz płynów uniwersalnych istnieją także środki specjalistyczne. Mogą to być produkty sugerowane przy nadwrażliwości zębów, problemach z dziąsłami czy też silnie wybielające. Wybierając produkt, zwróćmy również uwagę na jego wydajność, a także skład. Na sklepowych półkach możemy znaleźć płyn z aktywnym węglem czy też płyny do płukania ust bez alkoholu dedykowane osobom z nadwrażliwością.

Płyny do ust – zastosowanie

Choć najczęściej spotykaną metodą stosowania płynów do higieny jamy ustnej jest płukanie ust zaraz po zakończonym szczotkowaniu zębów, to środki te można stosować również na dwa inne sposoby. Preparaty z powodzeniem możemy używać także przed myciem zębów. Taki zabieg ma na celu zmiękczyć zalegającą płytkę nazębną, a przez to ułatwić jej usunięcie. Płyny do płukania ust z powodzeniem możemy stosować też niezależnie od mycia zębów, na przykład między posiłkami. Pomoże to w usunięciu resztek pokarmu, które zalegają w jamie ustnej i pozwoli zapobiec rozwojowi bakterii.

Jeśli szukasz dobrej jakości, sprawdzonych płynów do płukania jamy ustnej koniecznie sprawdź szeroki asortyment produktów dostępnych w sklepie carrefor.pl. Bogaty wybór produktów ułatwi znalezienie odpowiedniego preparatu, który zadba o zdrowie i higienę ust.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu