Żwirki

Dom i ogród

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Żwirek dla kota zbrylający, silikonowy i drewniany

Jaki żwirek dla kota wybrać?

Właściciele kotów pewnie nie raz borykali się z problemem nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu, w którym znajduje się kocia kuweta. Tradycyjny żwirek często okazuje się niewystarczający, jeśli chcemy zadbać o higienę, a także zapewnić kotu komfort. Warto zdecydować się na żwirek silikonowy, który lepiej pochłania zapachy. Dużą zaletą tego produktu są również właściwości antyalergiczne, dzięki czemu jest to rozwiązanie idealne dla wrażliwych kociąt.

Żwirek silikonowy czy tradycyjny?

Żwirek silikonowy to doskonały wybór dla każdego kota. Skutecznie pochłania mocz, pozwalając zniwelować nieprzyjemny zapach. W ten sposób łatwiej będzie utrzymać porządek w kuwecie i czystość w całym pomieszczeniu. Żwirek silikonowy nie przykleja się do kocich łap, dzięki czemu zwierzę nie będzie bałaganić również w pobliżu miejsca, w którym się załatwia. Kolejną zaletą jest fakt, że silikon nie pyli się, a więc nie przyczynia się do rozwoju alergii wśród kotów, a także ludzi. Jest bezzapachowy, dzięki czemu okazuje się delikatniejszy dla zwierzęcia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku bardziej wrażliwych osobników, zwłaszcza gdy borykają się w problemami skóry.

Zalety żwirku silikonowego

Według specyfikacji produktu, żwirek silikonowy można wymieniać raz na 30 dni (w przypadku jednego kota, jeśli w mieszkaniu żyją dwa osobniki, kuwetę powinniśmy wymieniać co 15 dni). Jest to zdecydowanie dłuższy okres niż w przypadku tradycyjnego żwirku, a to dlatego, że silikon jest bardziej chłonny, błyskawicznie pochłania mocz i niweluje nieprzyjemne zapachy. Warto również nadmienić, że żwirek silikonowy jest przyjemniejszy dla kota w dotyku, dzięki czemu załatwianie potrzeb fizjologicznych będzie przyjemniejsze. Jest w stu procentach naturalny, co potwierdza wysoką jakość produktu. W ofercie sklepu Carrefour można liczyć nie tylko na sprawdzone rozwiązania, ale również niskie ceny – żwirek silikonowy z naszej gamy produktowej to najlepszy wybór, jeśli chodzi o wyposażenie kociej kuwety.