Kołdry

Dom i ogród

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Kołdry dziecięce, niemowlęce i młodzieżowe

Kołdra dla dziecka, jaką wybrać?

Gdy mamy już wybrane odpowiednie łóżeczko i materac dla dziecka, przychodzi czas na dobór kołderki i poduszki. Podobnie jak w przypadku innych akcesoriów dla dzieci, wybór ten może przysporzyć o ból głowy. Sklep Carrefour przychodzi z pomocą wszystkim zatroskanym rodzicom. W naszej ofercie z pewnością znajdziesz najlepszą poduszkę i kołdrę zarówno dla noworodka, jak i starszego dziecka, dopasowaną do rozmiarów łóżka i indywidualnych upodobań.

Kołdra dla niemowlęcia

Wybierając kołderkę dla niemowlęcia, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jej wypełnienie. Do wyboru mamy kołdry puchowe, wełniane, syntetyczne, z pierza i bambusowe. Jeśli chcemy zapewnić maksymalny komfort snu naszemu dziecku, na początku powinniśmy zapoznać się z ofertą kołder dziecięcych i dopiero wtedy wybrać odpowiednią.

Kołdra dla dziecka z wełny

Dużą zaletą kołder wełnianych, szczególnie tych wykonanych z wełny Merynosa, jest właściwość termoregulacji. Ta cecha pozwala na utrzymanie temperatury ciała dziecka na odpowiednim poziomie. Kołdry wełniane są dość lekkie, doskonale przepuszczają powietrze i pochłaniają nadmiar wilgoci. Kołdra z wełny dla dziecka nie będzie jednak odpowiadała wszystkim pociechom. Jeśli dziecko ma uczulenie na wszelkiego rodzaju wyroby z wełny, zakup kołdry wełnianej będzie złym pomysłem. Jeśli jednak nasze dziecko uczulone jest na roztocza, kołdra z wełny będzie doskonałym wyborem.

Pierze czy puch?

W ofercie znajdziemy także kołdry puchowe i wypełnione pierzem. Jednak czym one właściwie różnią się od siebie? Tym, że kołdry puchowe mają lepsze właściwości termoizolacyjne i są znacznie lżejsze od kołder z pierza. Oba typy są w 100% naturalne, jednak należy pamiętać, że tego typu kołder nie zaleca się alergikom lub dzieciom o bardzo wrażliwej skórze.

Kołdra syntetyczna

Oprócz wypełnienia pierzem, puchem i kołder dziecięcych z wełny, możemy natknąć się na kołdry wypełnione na przykład granulatem sylikonowym. Charakteryzuje się ona miękkością i trwałością. Nie odkształca się, bardzo dobrze grzeje i nie powoduje uczuleń. Do wyboru mamy także kołdry dziecięce wypełnione włóknem poliestrowym. Będą one doskonałym wyborem, gdy w pokoju dziecka zawsze jest ciepło lub panuje w nim duża wilgoć.

Jeśli jednak kołderka ma służyć dziecku przez cały rok, warto postawić na tak zwane kołdry 4 pory roku. Mają one bardzo dobre właściwości termoregulacji, dzięki czemu latem delikatnie schładzają skórę dziecka, zimą natomiast dobrze grzeją. Dodatkowo kołdra dziecięca powinna być przeszywana. Przeszycia zapobiegną przemieszczaniu się wypełnienia, co zapewni równomierne ogrzanie całego ciała.

Kołdra antyalergiczna

Kołdry antyalergiczne będą doskonałym rozwiązaniem dla dzieci z alergiami i bez nich. Tego typu kołderki nie uczulają, nie podrażniają skóry dziecka i zapewniają skórze odpowiednią wentylację. Dodatkowo kołdry antyalergiczne zapewniają prawidłową termoregulację i są w pełni bezpieczne.

Rozmiary kołder dziecięcych

Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów kołder, dopasowanych do wieku dziecka. W sklepie Carrefour możesz znaleźć:

  • Kołdra 60x120 cm – przeznaczona dla niemowląt, do łóżeczek o mniejszych rozmiarach. Najczęściej sprzedawane w zestawie z poduszką 40x50 lub 40x60 cm.
  • Kołdra 90x120 i 100x135 cm – przeznaczona dla starszych niemowląt i energicznych dzieci, do łóżeczek o średnich i większych rozmiarach. Najczęściej w zestawie z poduszką 40x60 cm.
  • Kołdra 140x200 cm – optymalny rozmiar kołdry dla dziecka w wieku przedszkolnym, dopasowana do standardowych rozmiarów łóżek i materacy dziecięcych.
  • Kołdra 140x180 cm – dopasowana do materacy o wymiarach 90x180 cm i 90x160 cm.
  • Kołdra 160x200 cm – przeznaczona dla dzieci w wieku 10-12 lat.
  • Kołdra 140x200 i 160x200 cm – przeznaczona jest dla młodzieży.