Żarówki tradycyjne

Dom i ogród

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Żarówki tradycyjne

Klasyczne rozwiązania – żarówki tradycyjne

Jedną z najbardziej uporczywych sytuacji w domu jest przepalona żarówka i nieposiadanie jej zamiennika. Brak światła w określonej części pokoju psuje całkowicie wystrój i nie pozwala się odprężyć. Dlatego też w żadnym domu nie powinno zabraknąć żarówek na wymianę. Szczególnie, gdy źródłem światła są żarówki tradycyjne, ich zapas powinien zawsze być pod ręką.

Tradycyjne rozwiązania w zakresie oświetlenia

Żarówki klasyczne są niestety niezbyt trwałym źródłem światła. Ich żywotność to raptem  1 000 godzin, co w porównaniu do żarówek LED jest mizernym osiągnięciem, jednak mimo to żarówki klasyczne ciągle posiadają wielu zwolenników. Nie odstrasza ich również fakt, że żarówki tradycyjne z początkiem 2012 roku zostają systematycznie wycofywane z obiegu na rzecz źródeł światła zdecydowanie bardziej energooszczędnych, a tym samym o korzystniejszym oddziaływaniu na środowisko. Sklep Carrefour.pl w swojej ofercie nie zapomniał o użytkownikach klasycznych żarówek. Na naszych stronach znajdziecie szeroki wybór, który obejmuje między innymi:

  • żarówki tradycyjne o różnych gwintach,
  • żarówki klasyczne o szerokim zakresie mocy,
  • żarówki przezroczyste oraz mleczne.

Oświetlenie wnętrza - klasyczne żarówki

Dostępne w sklepie Carrefour.pl żarówki starego typu wyróżniają się wśród innych źródeł światła przede wszystkim bardzo niską ceną jednostkową oraz pełnym zakresem światła widzialnego. Żarówki tradycyjne oferowane przez sklep Carrefour.pl pasują do większości lamp, są łatwe w użyciu i wymianie. Niestety ich niska trwałość powoduje konieczność częstych wymian. Niewygórowana cena żarówki tradycyjnej jest obarczona wysokim zużyciem energii. Żarówki klasyczne zużywają większą część pobranej mocy na wytworzenie ciepła. Do oświetlenia pobierają jedynie około 1% mocy. Powoduje to, że w porównaniu z żarówkami nowszych generacji, wykorzystujących nowoczesne technologie do produkcji światła, są one wysoce nieefektywne energetycznie.

Żarówki tradycyjne – przeżytek czy konieczność?

Nie da się ukryć, że mimo wprowadzonego nakazu do wycofania żarówek tradycyjnych z użycia, są one ciągle jednym z najbardziej popularnych źródeł światła w naszych domach. Zapewne na ich popularność duży wpływ ma niewielka cena jednostkowa. Należy jednak pamiętać, że żarówki tradycyjne generują duże straty energii, a w konsekwencji są nieprzyjazne dla środowiska. Warto zatem przemyśleć wymianę tradycyjnego systemu oświetlenia na bardziej nowoczesne, oparte na nowszych, bardziej oszczędnych technologiach. Pomimo ewentualnego wysokiego kosztu zmiany systemu oświetlenia, inwestycja ta może w efekcie przynieść wymierne korzyści w postaci zdecydowanie niższych rachunków za prąd. Mniejsze zużycie i marnotrawienie prądu wpłynie również pozytywnie na środowisko naturalne. Dla wszystkich Klientów, którzy nie planują jednak zmieniać oświetlenia w swoim domu, sklep Carrefour.pl oferuje najlepsze i najbardziej trwałe żarówki tradycyjne. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.