Żarówki LED

Dom i ogród

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Żarówki ledowe

Ekologiczne i energooszczędne – żarówki LED

Najlepszą alternatywą dla tradycyjnych żarówek żarowych są obecnie nowoczesne żarówki LED. Ich przewaga nad tradycyjnymi żarówkami wynika między innymi ze zdecydowanie dłuższego czasu użytkowania, a także z nieporównywalnie niższym zużyciem energii elektrycznej do wytworzenia światła. Żarówki ledowe potrzebują do oświetlenia przestrzeni do 80% mniej energii niż ich żarowe odpowiedniki. Nic więc dziwnego, że żarówki LED szturmem zdobywają rynek oświetleniowy.

Tanie oświetlenie wnętrza

Ceny żarówek ledowych są zdecydowanie wyższe w porównaniu do zwykłych, jednak wysoka energooszczędność oraz długi czas, przez jaki mogą być użytkowane generują w ostatecznym rozrachunku wysokie oszczędności. Co więcej, żarówki tradycyjne decyzją Unii Europejskiej zostają cyklicznie wycofywane z obiegu. Dlatego też warto postawić na nowoczesne żarówki LED. Technologia LED znana jest od długiego czasu, aczkolwiek jej pojawienie się oraz ciągła praca nad jej unowocześnieniem wywołała szybką ekspansję żarówek ledowych i sukcesywne wypieranie tradycyjnych źródeł światła.

Energooszczędne żarówki LED

Na wytworzenie światła tradycyjne żarówki pobierają jedynie około 1% zużytej energii, reszta wykorzystywana jest do wytworzenia między innymi ciepła. Powoduje to wysokie marnotrawienie energii, a tym samym negatywnie wpływa na środowisko naturalne. Czas użytkowania żarówki żarowej wynosi około 1 000 godzin, co również nie jest powalającym rezultatem. Żarówki ledowe są w tym przypadku najlepszą alternatywą. Gwarantują one między innymi:

  • nawet do 80 – 90% niższe zużycie energii,
  • czas użytkowania sięgający nawet do 50 000 godzin.

Żywotne oświetlenie - opłacalne żarówki LED

Powoduje to, że żarówki LED mogą być zakupem na lata. A oszczędności z ich wykorzystywania do oświetlenia domów, biur czy firm poczuje nie tylko nasz portfel, ale również środowisko naturalne. Oświetlenie LED jest także odporne na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, co jest niezmiernie istotne w sytuacji, gdy wykorzystujemy żarówki LED do oświetlenia zewnętrznego. Światło emitowane przez żarówki ledowe może przybierać różne barwy, dzięki czemu można stosować LED-y praktycznie w każdym miejscu i dopasować je do wszelkich wymagań.

Rodzaje żarówek LED i ich stosowanie

Obecnie żarówki LED wykorzystywane są do oświetlenia większości pomieszczeń biurowych, przemysłowych, a także domowych. Wybierając oświetlenie należy mieć na uwadze rodzaje żarówek i zdecydować się na odpowiednie do potrzeb użytkowników. Najczęściej spotykane rozróżnienie z punku widzenia rodzaju emitowanego światła żarówek LED wygląda następująco:

  • żarówki LED przezroczyste – emitujące jasne światło o dużej mocy,
  • żarówki LED mleczne – emitujące lekko rozproszone światło.

Podział ten można traktować również jako podział ze względów estetycznych. Żarówki LED mleczne nie pozwalają dostrzec elementów wewnętrznych żarówki. Niezależnie jednak od tego, czy wybierzemy żarówki LED przezroczyste, czy mleczne, są one gwarantem długotrwałego użytkowania i wysokich oszczędności.

Wewnętrzne oświetlenie LED

Sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się z szeroką ofertą obejmującą żarówki ledowe najlepszych producentów, których wykorzystanie w domu, biurze, czy zakładzie produkcyjnym, zdecydowanie zmniejszy koszty energii. Żarówki LED oferowane przez sklep Carrefour.pl to szeroki wybór, a zarazem możliwość dostosowania odpowiedniego oświetlenia ledowego do posiadanej oprawy. W naszej ofercie znajdziecie żarówki LED mleczne oraz przezroczyste, emitujące ciepłą lub zimną barwę światła, a także posiadające różne rodzaje gwintów. Część żarówek ledowych ze sklepu Carrefour.pl dostosowana jest do ściemniaczy, dzięki czemu jeszcze bardziej precyzyjnie możecie dopasować odpowiednie żarówki do Waszych potrzeb. Wymiana konwencjonalnych, żarowych żarówek na te, wykorzystujące technologię LED to najlepszy sposób na wysoką efektywność energetyczną, a także znaczący krok ku ochronie środowiska naturalnego. Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty na żarówki LED.