Żarówki

Dom i ogród

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Żarówki do domu

Jak wybrać żarówki do domu?

Projektując systemy oświetlenia w domu należy przemyśleć, jakie żarówki będą konieczne do jego sprawnego działania. Nie bez znaczenia jest również moc oraz energochłonność, jaką charakteryzują się żarówki do lamp w naszym domu. Istotna jest również barwa światła emitowanego przez żarówki, które chcemy wykorzystać. Wszystkie te elementy będą miały ogromne znaczenie na jakość oświetlenia oraz atmosferę w domu. Właściwy dobór oświetlenia pozwoli wywołać oczekiwany klimat, a także znakomicie wpłynie na nastrój mieszkańców. Żarówki odpowiedniej mocy doskonale oświetlą każdą przestrzeń i zapewnią komfort mieszkania.

Na co zwracać uwagę wybierając żarówki do domu?

Wybór najlepszych żarówek do domu powinien opierać się na kilku zasadniczych kwestiach. Musimy wziąć pod uwagę:

  • pobór mocy (W) – oczywiście im niższy, tym lepiej,
  • barwę światła (K) – wyróżniamy najczęściej barwę ciepłą (poniżej 3 000K), idealną do domu i barwę zimną (powyżej 3 000 K) – doskonałą do biur,
  • jasność – im więcej lumenów (lm), tym jaśniejsze światło.

Oświetlenie LED - energooszczędne żarówki

Najnowocześniejsze źródło światła dostępne na rynku obecnie to bez wątpienia żarówki LED. Jest to najbardziej efektywne energetycznie oraz trwałe oświetlenie, jakie możemy zastosować w domu. Pobór energii żarówek LED może być nawet do 80% niższy niż modeli tradycyjnych. Jednak mimo wzrastającej popularności oświetlenia LED, tradycyjne żarówki ciągle mają wielu zwolenników. Są one zdecydowanie tańsze, a przy tym gwarantują pełne widmo światła widzialnego. Ostateczny wybór oczywiście zależy od indywidualnych preferencji użytkowników oraz systemu oświetlenia. Dlatego też sklep Carrefour przygotował dla Was szeroki wybór żarówek LED, halogenowych oraz tradycyjnych, które znajdą swoje zastosowanie w każdym systemie oświetlenia domu. Posiadamy w swojej ofercie:

  • żarówki tradycyjne gwintowe o różnej mocy,
  • żarówki halogenowe stanowiące doskonały zamiennik tradycyjnych,
  • energooszczędne świetlówki,
  • żarówki LED.

Bezpieczne i tanie źródło światła

Sklep Carrefour.pl oferuje również zestawy żarówek w najkorzystniejszych cenach. Znajdziecie tutaj każdy potrzebny rodzaj żarówki do dowolnej lampy. W sklepie Carrefour znajdziecie szeroką ofertę obejmującą żarówki LED, które doskonale pasować będą do każdego systemu oświetlenia. Wyróżniającym żarówki LED spośród innych źródeł światła jest fakt, że tradycyjne żarówki, a także halogenowe zostają powoli wycofywane z obiegu na mocy rozporządzenia Unii Europejskiej. W związku z tym warto zadbać o dostosowanie systemu oświetlenia domowego do wymogów żarówek LED, dzięki czemu nie tylko uzyskamy przyjemną barwę światła, ale również zaoszczędzimy na codziennej eksploatacji i częstych wymianach żarówek.

Jakie żarówki do domu?

Wybór żarówek do domu powinien być determinowany ich przeznaczeniem. To właśnie miejsce korzystania z żarówki pozwala określić, jakiej barwy światło powinna ona emitować, częstotliwość włączania i wyłączania światła również istotny element, na który należy zwrócić uwagę. Do salonu i sypialni, czyli miejsc odpoczynku i relaksu zaleca się stosowanie żarówek halogenowych lub świetlówek. Ważne, aby emitowały one ciepłą barwę światła, pozwalającą odprężyć się po ciężkim dniu. Do czytania i pracy, na przykład przy komputerze warto wykorzystać żarówki halogenowe o mocy 40-80 W lub świetlówki o mocy 11-18 W.

Niestandardowe oświetlenie

Łazienka to miejsce, w którym również oświetlenie halogenowe zda swój egzamin. Można tu również stosować energooszczędne żarówki LED. Częste włączanie i wyłączanie światła, na przykład w korytarzu, kuchni czy łazience wymaga zastosowania odpowiedniej żarówki. Halogeny lub żarówki LED są przystosowane do często powtarzanego cyklu włączeń i wyłączeń, a przy tym bardzo szybko osiągają one pełnię jasności. Oświetlenie w jadalni, szczególnie nad stołem, powinno emitować naturalne światło, wiernie oddające kolory. Dzięki temu potrawy będą wyglądały bardziej apetycznie, jak również oddanie barw będzie wierne. Polecamy skorzystanie z naszej oferty obejmującej zarówno pojedyncze, jak również zestawy żarówek każdego typu, które skutecznie oświetlą Wasz dom.

Wybór najlepszych żarówek do domu związany jest często z istniejącym systemem oświetlenia. Warto jednak przemyśleć jego wymianę na bardziej energooszczędny, szczególnie biorąc pod uwagę nadchodzącą konieczność usunięcia z rynku tradycyjnych źródeł oświetlenia z żarówkami.