Oświetlenie sufitowe

Dom i ogród

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Nowoczesne oświetlenie sufitowe

Oświetlenie sufitowe dla najbardziej wymagających

Starannie dobrane oświetlenie sufitowe nie tylko doskonale rozjaśni cały pokój, ale podkreśli również charakter i styl wystroju. Oświetlenie na sufit powinno być precyzyjnie dobrane do wystroju wnętrza, kolorów ścian lub wzoru tapet. Odpowiednie plafony sufitowe wspaniale podkreślą piękno wystroju i wykończenia wnętrz. Najlepsze oświetlenie sufitowe może przyjąć różne wersje. Najczęściej spotykane są:

  • lampy wiszące,
  • plafony na sufit,
  • oświetlenie punktowe.

Spójny system oświetlenia

W zależności od układu pomieszczenia można wykorzystać różne rodzaje lamp i połączyć je w spójny system oświetlenia, kierując źródło światła w wybrane elementy wyposażenia wnętrza. Aranżacja oświetlenia, na przykład w salonie, to niezwykle istotny element, pozwalający wprowadzić do pokoju atmosferę przytulności i wygody.

Co wybrać i czym kierować się w planowaniu oświetlenia sufitowego?

Rozpocząć należy oczywiście od projektu. I wbrew „tradycji” projektowanie oświetlenia powinno się odbywać na etapie projektowania wystroju wnętrza. Nie chcemy przecież znaleźć się w sytuacji, w której to oświetlenie sufitowe determinuje układ pomieszczenia. Mając już zaplanowany rozkład pomieszczenia, można spokojnie zaplanować miejsca, w których umieszczone będzie oświetlenie. W przypadku remontu podobnie. Obmyślanie rozkładu mebli powinno odbywać się równolegle z planowaną przebudową systemu oświetlenia.

Plafony na sufit

Celem oświetlenia sufitowego jest przede wszystkim równomierne podświetlenie każdego miejsca w pokoju. Dlatego też często spotkać można żyrandole lub plafony sufitowe emitujące równomierne światło we wszystkich kierunkach. Wybierając plafony na sufit lub żyrandole, należy przede wszystkim kierować się stylistyką i charakterem pomieszczenia. Ogromne żyrandole nie najlepiej będą prezentowały się w pokoju urządzonym w stylu minimalistycznym i odwrotnie. Proste plafony sufitowe w pomieszczeniach w stylu klasycznym będą psuły aranżację.

Oświetlenie na sufit

Dla pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym stylu doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie punktowych lampek LED, które będzie bardzo dobrze spełniało swoją rolę jako oświetlenie sufitowe, dając równomierne światło na całej oświetlanej powierzchni. Lampy wiszące to znowu królujący klasyk. Jednak wraz z rozwojem i dostępnością nowych technologii, w tym LED, wprowadza się coraz ciekawsze stylistycznie rozwiązania, które doskonale wyglądają i efektywnie oświetlają zarówno część salonową, jak i kuchenną pomieszczenia.

Oświetlenie sufitowe dla każdego stylu wykończenia wnętrza

Nowoczesne oświetlenie na sufit może przyjmować wiele form i kształtów, które zależą jedynie od Waszej pomysłowości i designu pokoju, który mają oświetlać. Jest to zdecydowanie najprostszy sposób na równomierne oświetlenie całego pokoju. Sklep Carrefour.pl oferuje szeroki wybór żyrandoli podwieszanych, lamp, opraw i plafonów sufitowych, dostępnych w wielu ciekawych, niepowtarzalnych kształtach i formach. Oferujemy produkty najwyższej jakości, które służyć Wam będą przez długie lata. Jeżeli więc zdecydujecie się na wymianę oświetlenia w domu, sklep Carrefour.pl to miejsce, w którym znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.