Obroża dla Psa Owadobójcza 60cm zapachowa

Obroża dla Psa Owadobójcza 60cm zapachowa
11
99
 
1 szt.
11,99 zł/1 szt.

Produkt niedostępny


Obroża owadobójcza PESS-PER dla psów- wersja zapachowa z olejkami eterycznymi

Obroża do zwalczania pcheł, kleszczy na skórze i w sierści psów wszystkich ras. Zawiera permetrynę, wersja zapachowa z olejkami eterycznymi. Opakowanie zawiera 1 obrożę o długości 60, kolor zielony(fluorescencyjna).

Przeznaczenie:

Zwalczanie pcheł i kleszczy u psów.
Jest odporna na działanie wilgoci – zmoczenie nie zmniejsza skuteczności. Uwaga : nie zakładać młodym zwierzętom do 3 miesiąca życia, karmiącym sukom oraz kotom. Obrożę przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, z dala od artykułów żywnościowych.
Produkt biobójczy.

Charakterystyka produktu:

  • Marka: PESS
  • Ean: 5905596001415
  • Czas działania do 4 miesięcy od rozpakowania, może ulec skróceniu, zależy od warunków środowiskowych i pogody
  • Trwałość w opakowaniu 3 lata, po otwarciu do 6 M
  • Substancja czynna 10 % (10g/100g) permetryna (CAS 52645-53-1; (1RS)-cis,trans-3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan 3-fenoksybenzylu)
 
W działaniu tego typu obroży wykorzystuje się zjawisko tzw. „wypacania” jakie występuje w zmiękczonym polichlorku winylu (PCW). Polega ono na powolnym wydzielaniu się na powierzchnię tworzywa zainkludowanej w nim substancji. Zatem obroża owadobójcza pełni rolę magazynu substancji czynnej, który wydziela na powierzchnię niewielką jej ilość, wystarczającą by zabić insekty, jednak zbyt małą by zaszkodzić zwierzęciu lub człowiekowi. Ponieważ proces ten zachodzi w sposób ciągły obroże te wykazują skuteczność przez wiele miesięcy. Obroże owadobójcze skutecznie zwalczają insekty na kotach i psach małych oraz średnich ras szczególnie krótkowłosych, na psach dużych i długowłosych działanie biobójcze może być niewystarczające do całkowitego usunięcia pasożytów, należy wówczas wspomóc działanie środkami owadobójczymi w formie aerozolu lub zasypki.
Popularne z kategorii Pies
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu