Strona Bio

Zdrowsze życie zacznij od podstaw

Odpowiednio skomponowana dieta powinna powstać w oparciu o aktualną piramidę zdrowia. Zamiast codziennego jedzenia mięsa powinniśmy postawić przede wszystkim na warzywa i owoce, a także wzbogacać swój jadłospis o gruboziarniste produkty zbożowe, w tym kasze, nasiona strączkowe, orzechy i zioła. Przy wyborze produktów warto kierować się sezonowością, ale pamiętajmy o tym, że to metody produkcji żywności są kluczowe. Wybierając te z certyfikatem ekologicznym, mamy pewność, że wybieramy najbezpieczniejszą opcję przy komponowaniu codziennej diety.

  • Ogranicz mięso i wędliny do max. 0,5 kg tygodniowo.
  • Czerp białko z ryb, roślin strączkowych i jaj.
  • Dzienna porcja nabiału to 2 duże szklanki mleka (zamiennie jogurty i kefiry).
  • Zrezygnuj z cukru. Zastąp słodycze owocami i orzechami.
  • Produkty zbożowe, są ważne wybieraj te pełnoziarniste.
  • Pij co najmniej 1,5 l wody dziennie.
  • Warzyw i owoców jedz jak najwięcej - powinny stanowić połowę Twoich posiłków.

Wybieram produkty BIO w Carrefour, bo...

ma gwarancję najniższej ceny

To pewne! Ale jeśli znajdziesz ten sam produkt w innym sklepie, w niższej cenie, zwrócimy Ci podwójną różnicę.Skorzystaj z gwarancji najniższej ceny produktów BIO w Carrefour, a zobaczysz, że możesz jeść lepiej bez przepłacania.

Korzystam z kuponów rabatowych

rabat 10%

NA WSZYSTKIE PRODUKTY Z ASORTYMENTU

Carrefour BIOjeden kupon • wiele produktów • wiele razyPobierz aplikację i skorzystaj z kuponu 10% na wszystkie produkty BIO marki Carrefour.

Aktywuj kupon i korzystaj wiele razy z rabatu na wszystkie produkty Carrefour BIO

AKTYWUJ KUPON

Mam coraz większy wybór i kupuję ONLINE.

Nie zmieniaj jadłospisu. Wśród bogatej gamy produktów BIO znajdziesz swoje ulubione.W Carrefour masz zawsze duży wybór. Oferta BIO jest szeroka i wciąż się powiększa. Znajdziesz tu swoje ulubione produkty.

Poznaj nowości BIO w Carrefour

Wiem, co wybieram

Produkty BIO są wytwarzane w ekologiczny sposób i, zarówno w procesie produkcji, jak i przechowywania oraz przetwarzania, używane są wyłącznie bezpieczne dodatki naturalne. Jedząc BIO żywność, czujesz prawdziwy smak Natury.

ZOBACZ WIĘCEJ PORAD DIETETYCZKI

Czym naprawdę jest BIO?

Produkty BIO to żywność wytwarzana metodami rolnictwa ekologicznego – z zastosowaniem wyłącznie naturalnych nawozów i środków ochrony roślin, a w przypadku chowu zwierząt z pominięciem GMO i z minimalnym użyciem antybiotyków. Badania wykazały, że tak wytworzona żywność jest dla nas bezpieczniejsza i bogatsza w substancje odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Taki proces produkcji nie powoduje też skażenia gleby i wód gruntowych – a więc chroni środowisko, w którym żyjemy.Prof. dr hab. Ewa Rembiałkowska REPREZENTUJE WYDZIAŁ NAUK O ŻYWIENIU CZŁOWIEKA I KONSUMPCJI SGGW w Warszawie

PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD

Dbam o zdrowie swoje i swoich najbliższych

BIO to produkty najwyższej jakości pochodzące ze zrównoważonych upraw i hodowli ekologicznych. Produkowane ze szczególną troską i szacunkiem do środowiska i tradycji. To bardziej wartościowe i bezpieczne produkty dostępne u nas na co dzień.

Najlepsza baza do skomponowania prawidłowej diety. Dieta oparta w większości na produktach BIO wpływa korzystnie na zdrowie kobiety ciężarnej oraz rozwój jej dziecka. W warzywach Bio znajdziesz więcej wartości odżywczych. Więcej składników mineralnych i witamin. W warzywach Bio znajdziesz więcej ważnych dla zdrowia polifenoli, aby zachować młodość i witalność. Mniej pozostałości syntetycznych pestycydów niż w żywności konwencjonalnej. Produkowane zgodnie z naturą. Mniejsze ryzyko alergii. Korzystny wpływ na środowisko. Tylko naturalne dodatki do żywności. Naturalny smak. Dobre warunki dla hodowli zwierząt. Naturalne nawozy i pasze. Przechowywane bez użycia szkodliwych substancji chemicznych. W mleku i mięsie Bio jest więcej prozdrowotnych niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Najlepsza baza do skomponowania prawidłowej diety.

Dieta oparta w większości na produktach BIO wpływa korzystnie na zdrowie kobiety ciężarnej oraz rozwój jej dziecka.

W warzywach Bio znajdziesz więcej wartości odżywczych. Więcej składników mineralnych i witamin.

W warzywach Bio znajdziesz więcej ważnych dla zdrowia polifenoli, aby zachować młodość i witalność.

Mniej pozostałości syntetycznych pestycydów niż w żywności konwencjonalnej.

Produkowane zgodnie z naturą. Mniejsze ryzyko alergii. Korzystny wpływ na środowisko.

Tylko naturalne dodatki do żywności. Naturalny smak.

Dobre warunki dla hodowli zwierząt. Naturalne nawozy i pasze.

Przechowywane bez użycia szkodliwych substancji chemicznych.

W mleku i mięsie Bio jest więcej prozdrowotnych niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Autentyczny produkt BIO posiada na opakowaniu charakterystyczny listek ułożony z gwiazdek. Gospodarstwo oferujące produkty z symbolem euroliścia jest co roku starannie kontrolowane przez specjalną jednostkę. Na opakowaniu produktu BIO znajdziesz też nazwisko producenta lub/i nazwę jednostki certyfikującej. Euroliść jest gwarancją pochodzenia i jakości produktów BIO. Szukaj go na opakowaniu.