Zielony listek Ksylitol cukier brzozowy 250 g

Zielony listek Ksylitol cukier brzozowy 250 g
25
79
 
0,25 kg
103,16 zł/1 kg

Zielony listek

Ksylitol to substancja pochodzenia naturalnego pozyskiwana z kory brzozy, która może być stosowana jako substytut zwykłego cukru. Jest tak samo słodki, jednak zawiera 40% mniej kalorii. Podobnie jak cukier może być używany do przygotowywania potraw w szerokim zakresie temperatur.

Ksylitol wywołuje intensywne i odświeżające, a zarazem chłodzące uczucie w ustach.

Ksylitol wytwarza w organizmie odczyn zasadowy (nie kwasowy jak cukier, który karmi bakterie), a więc wskazany jest przy:
- próchnicy zębów i schorzeń dziąseł (np. paradontozie), ponieważ bakterie nie wywołują jego fermentacji w ustach, zapobiega również tworzeniu osadu na zębach
- suchości w ustach (stymuluje wydzielanie śliny)
- likwiduje niemiły zapach z ust
- przeciwdziała tworzeniu się bakterii gnilnych
- ma działanie antybakteryjne przy infekcjach górnych dróg oddechowych (katar, infekcja gardła, zatok), zapaleniu ucha środkowego
- przyjazny przy nadkwasocie żołądka, alergii, astmie

Ksylitol pochodzenia naturalnego (pozyskiwany z brzozy) jest rewelacyjny dla cukrzyków, gdyż w organizmie jest przetwarzany powoli mając indeks glikemiczny IG 14-krotnie niższy niż glukoza i 8 krotnie niższy od sacharozy (im niższy IG tym niższy poziom cukru we krwi po jedzeniu), a więc organizm potrzebuje znacznie mniej insuliny.

  • naturalny zamiennik cukru
  • 40% mniej kalorii niż cukier

Słodzik stołowy na bazie ksylitolu

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu