Bio na zdrowie

Co to za działanie?

Każdy zasługuje na to, by jeść i żyć lepiej, dlatego teraz w Carrefour szczególną uwagę poświęcamy żywności BIO. Produkty BIO są wytwarzane zgodnie z metodami rolnictwa ekologicznego, czyli bez zastosowania chemicznych środków podczas uprawy roślin, bez GMO, hodowla zwierzęca odbywa się bez syntetycznych dodatków paszowych i antybiotyków, a wszystkie działania prowadzone są z poszanowaniem środowiska. Badania wykazały, że są dla nas bezpieczniejsze i bogatsze w substancje odżywcze niezbędne dla naszego organizmu, a sposób jej produkcji nie powoduje skażenia gleby i wód gruntowych. Są najlepszą dostępną bazą do skomponowania prawidłowej diety, dlatego dążymy do tego by wszyscy poznali korzyści z ich spożywania i mogli włączyć je do swojej diety, a w sklepach Carrefour był ich jak najszerszy wybór, w najlepszych cenach. Pracę zaczynamy u podstaw, wspierając polskie gospodarstwa rolne w produkcji BIO, by zlikwidować bariery jej rozwoju i zwiększyć różnorodność ekologicznej żywności, dostępnej lokalnie.

Jaki problem był na początku?

Wyższe ceny i mała dostępność zniechęcały wielu klientów i utrudniały wprowadzenie produktów BIO do codziennego jadłospisu. Brak wiedzy na temat sposobu wytwarzania i jakości żywności BIO budził wątpliwości, czy warto ją kupować. Kolejnym problemem było odróżnienie prawdziwego produktu rolnictwa ekologicznego od innych – mało osób rozpoznawało znak zielonego euroliścia, obowiązkowego na opakowaniach BIO, który jest gwarancją pochodzenia i jakości produktów BIO.

Czy to jest naprawdę nowe?

Oferta produktów BIO jest od wielu lat sukcesywnie poszerzana we wszystkich sklepach Carrefour. Na chwilę obecną posiadamy ponad 1800 produktów BIO, w tym ponad 100 produktów Marki Własnej Carrefour.

Jaki jest nasz cel?

Nasze działania są prowadzone z myślą o Was – naszych klientach. Wiemy jednak, że skuteczne promowanie żywności BIO to nie tylko wprowadzenie jej do oferty sklepów, ale także popularyzowanie BIO upraw i BIO hodowli wśród polskich rolników.

W listopadzie 2018 r., z naszej inicjatywy i pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi powstała Koalicja na rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio. Wśród jej członków znalazła się także Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Polska Izba Żywności Ekologicznej oraz Stowarzyszenie EKOŁAN. W ten sposób dążymy do demokratyzacji BIO, czyli stwarzamy możliwości rozwoju dla rolnictwa ekologicznego w Polsce i zwiększamy ilość oraz różnorodność wytwarzanych produktów, dostępnych dla naszych klientów, bez konieczności importowania ich z zagranicy.

Co sprawia, że nasze działania nie są pustymi obietnicami?

  • 185 000 EUR na rozwój rolnictwa i przetwórstwa ekologicznego w Polsce
  • 25 gospodarstw w programie wsparcia.
  • Do 2022 roku 50 gospodarstw w programie wsparcia.
  • Ponad 1800 produktów BIO z gwarancją najniższej ceny.
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu