Coraz więcej wegańskich produktów

Co to za działanie?

Carrefour wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom wegan. Oferta jest coraz bogatsza w roślinne zamienniki produktów odzwierzęcych. Wegańskie napoje roślinne od sojowych ryżowe, owsiane, migdałowe po kokosowe, słodycze i przekąski, czekoladki, ciastka, wafelki, chrupki, orzeszki oraz kosmetyki. To na ten moment olbrzymi asortyment produktów odpowiednich dla wegan.

Jaki problem był na początku?

Weganie, by zrobić satysfakcjonujące zakupy muszą szukać specjalistycznych sklepów lub pogodzić się z okrojonym asortymentem. Gdy produkty wegańskie pojawiają się w „zwykłym” sklepie są często szybko wyprzedawane. A nie wspomnieliśmy jeszcze o wysokiej cenie. Dlaczego ludzie, którzy swoim sposobem odżywiania się dbają nie tylko o siebie, ale też o dobro zwierząt i swoje zdrowie muszą mieć trudnej?

Jaki jest nasz cel?

„Dążymy do tego, aby weganie przychodzili do Carrefour na zakupy ze świadomością, że to właśnie u nas znajdą praktycznie wszystko – od produktów na śniadanie, przez desery, zamienników mlek do kawy, aż po wegańskie kiełbaski na grilla. Wedle gustu, smaku i potrzeby – bez żadnych składników odzwierzęcych.”

Czy to jest naprawdę nowe?

Około 10% młodych Polaków przeszła na dietę wegetariańską, a czterech na dziesięciu chciałoby zmienić swój styl życia na zdrowszy. Według prognoz w ciągu 10 lat większość klientów sklepów to milenialsi oraz generacja Z. To ich decyzje zakupowe wpłyną na cały rynek spożywczy. A wegan i wegetarian będzie wśród nich coraz więcej. Dlatego oferta produktów wegańskich będzie coraz bardziej różnorodna.

Co sprawia, że nasze działania nie są pustymi obietnicami?

Aktualnie posiadamy w stałym asortymencie bardzo urozmaiconą ofertę produktów spożywczych i kosmetycznych dedykowaną dla wegan, oczywiście nie wliczamy w to produktów, które z założenia nie zawiera substancji odzwierzęcych. Ciągle też rozwijamy tę kategorię i poszerzamy półki z wegańskim wyborem.

Wegańskie lody bakaliowe bez cukru
Wegańska musaka z czarną soczewicą
Wegański burger z kaszy jaglanej i buraka
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu