Rafał Prokocki

Franczyza z Carrefour – jedyna słuszna droga do prowadzenia własnego biznesu

Rafał Prokocki

– To nie jest mój pierwszy biznes. Prowadziłem już własną firmę, ale nie w branży spożywczej. Miałem wypożyczalnię maszyn budowlanych. Sytuacja rynkowa spowodowała jednak, że zdecydowałem się zmienić branżę – mówi Pan Rafał. – Franczyza to jedyna słuszna droga do prowadzenia własnego biznesu w tak trudnych czasach, jakie obecnie mamy – dodaje przedsiębiorca.

Pan Rafał prowadzi w Krakowie dwa sklepy Carrefour Express convenience z pomarańczowym logo. W tak dużym mieście jak Kraków koncept ten sprawdza się doskonale. Są to w 100 proc. sklepy samoobsługowe, przeznaczone do lokalizacji typowo miejskich, o dużym natężeniu ruchu. Sklepy te oferują także dodatkowe usługi, np. możliwość zrobienia ksero, opłacenia rachunków czy doładowania telefonu. W placówkach prowadzonych przez Pana Rafała klient może kupić świeże kanapki, sałatki czy też sushi. Asortyment ten zarekomendował mu regionalny przedstawiciel Carrefour, co bardzo pozytywnie wpłynęło na wzrost obrotów sklepów. Warto także dodać, że koncept Carrefour Express convenience z pomarańczowym logo został opracowany w taki sposób, aby osoby, które nie miały wcześniej doświadczenia w handlu, mogły z sukcesem prowadzić własny sklep.

– Zdecydowałem się na współpracę z Carrefour, bo porównując jego ofertę z konkurencją, daje partnerom największe wsparcie. Sieć zagwarantowała mi w sklepie Carrefour Express z pomarańczowym logo pełne wyposażenie, m.in.: meble, sprzęt komputerowy, system kasowy, aranżację sklepu i ubrania dla pracowników. Do tego dochodzi jeszcze dostęp do promocji i to, co najważniejsze – wsparcie regionalnego managera na każdym etapie prowadzenia sklepu. Nawet gdybym sam miał taki sklep z własnym logo, nie wiedziałbym o jego prowadzeniu tak dużo, jak wiem teraz – mówi Pan Rafał.