Nie wybrałeś sklepu"Z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Żywności i Wyżywienia wynika, że co roku na świecie marnuje się aż 1/3 wyprodukowanej żywności"Wyrzucając żywność – wyrzucamy pieniądze!

Czy ktoś z nas, świadomie, wyrzuciłby 50 zł do śmietnika? Prawdopodobnie nie… A jednak, wyrzucając żywność marnujemy ciężko zarobione pieniądze. 

Dzięki zmianie nawyków, każdy z nas może nie tylko przyczynić się do ograniczenia marnowania żywności i zasobów potrzebnych do ich wyprodukowania i transportu, ale również poczynić znaczne oszczędności

Ile marnuje rodzina… 

Dla statystycznej polskiej rodziny zakup żywności to aż 25% wszystkich wydatków. Co 3 Polak przyznaje, że zdarza mu się wyrzucić jedzenie. Średnio w miesiącu każdy z nas marnuje żywność o wartości 50 złotych. Oznacza to, że czteroosobowa rodzina miesięcznie traci 200 złotych. W skali roku to aż 2400 PLN. To prawie jedna średnia krajowa pensja netto!

… a ile cała Polska? 

Biorąc pod uwagę liczbę osób mieszkających w Polsce, nasze społeczeństwo co miesiąc marnuje żywność za miliardy złotych. 

Najczęściej żywność wyrzucają osoby pracujące lub mieszkające w dużych miastach. Główną przyczyną marnotrawstwa żywności są zbyt duże zakupy, przegapienie terminu ważności do spożycia danego produkt oraz brak umiejętności odpowiedniego gospodarowania artykułami spożywczymi. 

Planuj ilość zakupionej żywności. Licz dzienne porcje przypadające na każdego członka rodziny. Pomyśl dwa razy, nim włożysz kolejny produkt do sklepowego wózka.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?