Nie wybrałeś sklepuPoświąteczny recykling żywności

Boże Narodzenie to najbardziej magiczne święta, pełne radości i rodzinnego nastroju. Święta, na które wszyscy czekamy, i do których długo się przygotowujemy. Pieczemy świąteczne ciasta i ciasteczka, przygotowujemy bigos, ryby pod różną postacią, susz na kompot, kutię i wiele innych potraw.

Gdy wszystko jest przygotowane pozostaje zaproszenie gości do wigilijnej wieczerzy i wspólne celebrowanie świątecznych chwil.

Na świąteczne resztki…

Święta Bożego Narodzenia to okres radosny, a jednym z najważniejszych elementów świętowania jest wspólne biesiadowanie przy suto zastawionym stole. Dlatego już na etapie przygotowań warto zastanowić się, co zrobić, aby nie zmarnowały się resztki przygotowanych potraw. Dwie najważniejsze zasady to:

  1. Jadłospis – powinien być dopasowany do ilości osób, którą zapraszamy, a także do tego, co lubimy jeść;

  2. Racjonalne zakupy – nasze zakupy powinny być odwzorowaniem naszego jadłospisu, starajmy się unikać impulsywnych zakupów.

…poświąteczny recykling żywności

Jeżeli jednak, mimo ułożonego wcześniej przedświątecznego planu żywność w naszym domu pozostanie, warto wiedzieć jak ją wykorzystać by nie zmarnować i cieszyć się od nowa jej smakiem:

  1. Białe mięso z indyka lub kurczaka możemy wykorzystać do przygotowania zapiekanki lub jako dodatek do warzywnej sałatki.

  2. Wędliny możemy pokroić w kostkę, podsmażyć i wykorzystać jako farsz do nadziewania warzyw, np. papryki, pomidora; świetnie nadają się też jako składnik do pizzy, zapiekanek i tarty.

  3. Pieczenie i zmielone kotlety również mogą służyć jako farsz do naleśników, sosów spaghetti, pulpecików w sosie grzybowym.

  4. Z ryb możemy przygotować zupę rybną, pastę na kanapki, a karpia podać zapiekanego z warzywami.

  5. Pierogi mogą zostać wykorzystane na zapiekankę, wystarczy dodać dużą ilość sera oraz ulubiony sos.

  6. Niezjedzone ciasta możemy wykorzystać do deserów, np. makowiec i sernik możemy rozkruszyć i zalać owocowa galaretką, kutię możemy wykorzystać do upieczenia ciasta drożdżowego.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?