Nie wybrałeś sklepu


Nie marnujemy jedzenia w pracy

W pracy spędzamy co najmniej 8 godzin dziennie. Bardzo ważne jest, aby w ciągu dnia dostarczyć naszemu organizmowi posiłek, który zapewni nam zachowanie koncentracji oraz doda energii. Dlatego w czasie pracy należy spożyć przynajmniej jeden posiłek.

Problem zaczyna się wtedy, gdy nadmiar obowiązków nie pozwala nam na regularne spożywanie posiłków. W dłuższej perspektywie powoduje to znaczny spadek formy, ale również może przyczynić się do marnowania żywności, która niezjedzona trafi do kosza.

Co robić, żeby nie marnować żywności w pracy:

  1. Weź ze sobą tyle produktów, ile będziesz w stanie zjeść. Uwzględnij swój rozkład zajęć w ciągu dnia. Planując posiłek, zastanów się, czy czas jaki masz na konsumpcje pozwoli na spożycie dwudaniowego dania, czy tylko na wcześniej przygotowaną kanapkę.
  2. Lodówka w pracy może być miejscem przechowywania produktów wszystkich pracowników. Można w grupach przyjąć zasadę „co moje to i twoje”. Lepiej się podzielić, niż wyrzucić.
  3. Jeśli przechowujesz produkty w lodówce, podpisuj je. Jesteś odpowiedzialny za swoją żywność.
  4. Pamiętaj o zasadach przechowywania żywności. Jeśli przechowujesz żywność w lodówce pamiętaj, że od rozmieszczenia produktów w lodówce zależy to, jak długo zachowa ona świeżość.
  5. Dobrym sposobem na przechowywanie żywności są próżniowe pojemniki do przechowywania. Metoda przechowywania w pojemnikach próżniowych ogranicza rozwój bakterii i innych drobnoustrojów, dzięki czemu przechowywanie produkty pozostają dłużej świeże.
  6. Nie zostawiaj jedzenia na weekend. Po powrocie do pracy może się okazać, że nie nadaje się już do spożycia.

„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?