Nie wybrałeś sklepu

Kupujemy mleko i przetwory mleczne

To władze gminy zdecydują o stawce, sposobie segregacji odpadów, a także w drodze przetargu wyłonią firmy zajmujące się odbiorem. Opłaty za wywóz i zagospodarowanie odpadów mogą być wyliczone na podstawie ilości domowników, metrażu zajmowanego mieszkania lub ilości zużytej wody. 

Dzieje się tak, ponieważ często nie wiemy, jak postępować z zakupionymi przez nas produktami. Stojąc przy sklepowych półkach z nabiałem warto uświadomić sobie kilka faktów. W sprzedaży znajduje się dwa podstawowe rodzaje mleka, które znacząco się od siebie różnią:

  1. Mleko pasteryzowane ma krótki okres przydatności (około 1-2 dni), dlatego należy przechowywać je w lodówce. Okres przechowywania po otwarciu 48 godzin to. Przed spożyciem koniecznie należy je przegotować.
  2. Mleko UHT przed otwarciem nie musi być przechowywane w lodówce. Okres przydatności do spożycia 6 miesięcy. Po otwarciu mleko przechowuj w lodówce i spożyj w ciągu 48h. Mleko jest pasteryzowane, więc nie ma konieczności gotowania go przed spożyciem.

Jeżeli chodzi o jogurty i kefiry, należy zawsze zwracać uwagę na datę przydatności do spożycia. Nie musisz się bać wypukłych wieczek – świadczą one o tym, że w produkcie działają pozytywne bakterie probiotyczne, bardzo ważne dla zdrowia każdego człowieka.

Kupując sery dojrzewające pamiętajmy, że barwa serów nie świadczy o ich złej lub dobrej jakości. Uwagę należy zwracać na natomiast na wzdęcia serów, które po przekrojeniu charakteryzują się licznymi, poszarpanymi dziurami, zlokalizowanymi głównie w centralnej części sera. Świadczą one o niskiej jakości mikrobiologicznej produktu. 

Przetwory mleczne zawsze przechowuj w lodówce. Dzięki temu dłużej zachowają trwałość.

 


„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?