Nie wybrałeś sklepu"Z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Żywności i Wyżywienia wynika, że co roku na świecie marnuje się aż 1/3 wyprodukowanej żywności"

Jedzenie zdrowe jak ryba!

Prawie każdy z nas wie, że jedzenie ryb dobrze wpływa na nasz organizm – ryby są źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3, witaminy D3, łatwo przyswajalnego białka oraz makro i mikroelementów, takich jak fosfor, selen, jod i fluor. Regularne spożywanie ryb przyczynia się do zwiększenia odporności, poprawy pamięci i koncentracji, wpływa na redukcję ryzyka chorób cywilizacyjnych, takich jak nadciśnienie, miażdżyca, choroby układu krążenia, otyłości.

Pomimo tego, ryby są produktem niedocenianym. Spożywamy ich wciąż zbyt mało, a na dodatek bardzo często je marnujemy. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa, statystyczne europejskie gospodarstwo domowe marnujemy aż 11% kupionych ryb i produktów rybnych. W Polsce 1% wszystkich wyrzucanych produktów to właśnie ryby.

Dlaczego marnujemy ryby? Bo nie tylko nie wiemy, po czym rozpoznać, że ryba jest świeża, gdy ją kupujemy, ale też nie umiemy jej przechowywać po zakupie.

Ryba świeża, czyli jaka?

  • Łuski świeżej ryby lśnią i ściśle przylegają do skóry;

  • Oczy są przejrzyste, wypukłe i szkliste;

  • Skrzela, w zależności od gatunku, są jasnoczerwone lub ciemnoróżowe;

  • Mięso jest jędrne i sprężyste;

  • Zapach delikatny i słodkawy, charakterystyczny dla danego gatunku;

  • Brzuch nie jest wzdęty.

Jak ryba w lodzie…

Ryby są wyjątkowo nietrwałym produktem. Świeże ryby najlepiej jest zamrozić w zamrażalniku, otoczone lodem. Wcześniej warto rybę wypatroszyć.

Surowe, niezamrożone ryby, możemy przechowywać nie dłużej niż 2 dni w najchłodniejszej części lodówki.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?