Nie wybrałeś sklepu"Z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Żywności i Wyżywienia wynika, że co roku na świecie marnuje się aż 1/3 wyprodukowanej żywności"Jak zagospodarować przestrzeń w lodówce 

Od rozmieszczenia produktów spożywczych w lodówce zależy, jak długo żywność zachowa świeżość. Temperatura wewnątrz lodówki nie jest taka sama w każdym miejscu – najzimniej jest na dole, nad pojemnikami na owoce i warzywa, gdzie temperatura wynosi około 2oC, zaś najwyższa temperatura jest na górnej półce i jest to około 8oC. Różne rodzaje produktów spożywczych wymagają różnych temperatur przechowywania, dlatego jeśli uwzględnimy te różnice, nasza żywność będzie przechowywana w optymalnych warunkach. 

Prawidłowe ułożenie żywności w lodówce

  • Owoce, warzywa i soki przechowujmy na dole lodówki w szufladach. Panuje tam temperatura 6-80oC, która jest optymalna dla utrzymania ich świeżości.

  • Miejscem przeznaczonym na mięso lub gotowe produkty mięsne (np. kotlety schabowe, mielone czy wędliny) jest dolna półka (20oC).. Ułożenie tych produktów na dole ma dodatkowe znaczenie – zapobiega skapywaniu tłuszczu na inne produkty.

  • Wszelkiego rodzaju tłuszcze (masło, smalec, margaryna), nabiał, sałatki, surówki oraz konserwy przechowujemy na środkowej półce (4-50oC) .

  • Do przechowywania gotowych potraw czy garnków z zupą najodpowiedniejsza jest górna półka (80oC).

  • Pojemniki lub półki na wewnętrznej stronie drzwi lodówki (10 - 15oC) są przeznaczone dla produktów, które wymagają tylko lekkiego schłodzenia. Dotyczy to np. napojów, musztardy czy jaj.

  • Do komory zamrażarki wkładamy wszelkiego rodzaju mrożonki (np. mrożone warzywa, owoce, frytki, pierogi) oraz gotowe potrawy mięsne, które mamy zamiar zjeść dopiero za kilka dnia.

Bezpieczeństwo i trwałość naszej żywności zależy od odpowiedniego ułożenia poszczególnych artykułów spożywczych. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, nasze produkty zachowają swoje właściwości, a my dłużej będziemy cieszyć się ich smakiem.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?