Nie wybrałeś sklepu

Jak po maśle

Do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu niezbędne jest dostarczanie tłuszczów jadalnych. Dlaczego? Ponieważ są materiałem budulcowym naszych tkanek, są niezbędne do przyswojenia przez organizm witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, a przy ich pomocy dostarczane są niezbędne dla organizmu składniki odżywcze.

Tłuszcze zwierzęce

Dostępne na rynku masła różnią się od siebie zawartością tłuszczu mlecznego. Najbogatsze w tłuszcz mleczny jest masło extra, które powinno zawierać go nie mniej niż 82%. Większy procent oznacza większą zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych. Ale…masło zawiera ten rodzaj tłuszczów, który jest dobrze przyswajalny. Zalecane jest szczególnie dla dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących oraz osób starszych.

Tłuszcze roślinne

Margaryna i oleje roślinne nie zawierają cholesterolu, ale proces produkcyjny związany z utwardzanie tłuszczu powoduje, że w margarynie znajduję się dość duża ilość izomerów trans, które niekorzystnie działają na nasze zdrowie. Niemniej, margaryna i oleje roślinne są źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Są zalecane szczególnie dla osób z chorobami cywilizacyjnymi – choroby serca, miażdżyca, otyłość.

Tłuszcze jadalne należą do produktów łatwo psujących się pod wpływem światła, tlenu i temperatury, dlatego powinny być przechowywane w miejscach chłodnych i zaciemnionych. Najlepszym miejscem jest lodówka, a konkretnie druga półka od góry. W takich warunkach margaryny mogą przetrwać nawet do 6 miesięcy, a masło przez kilkanaście dni.

Oleje tłoczone na zimno najlepiej przechowywać w ciemnych, dokładnie zakręconych butelkach. Są one bardziej wrażliwe na obróbkę termiczną, dlatego lepiej nie chłodzić ich w lodówce ani nie zamrażać.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?