Nie wybrałeś sklepu"Z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Żywności i Wyżywienia wynika, że co roku na świecie marnuje się aż 1/3 wyprodukowanej żywności"
Doceniajmy żywność – innym jej brakuje!

Statystki mówią, że co 15 osoba w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie. Ograniczone środki finansowe sprawiają, że dostęp do zdrowej i pełnowartościowej żywności jest dla nich problemem. Podstawowe produkty spożywcze, takie jak pieczywo, owoce, warzywa, wędliny, to produkty luksusowe i trudno dostępne dla tej grupy społecznej.

Uboga dieta powodem problemów zdrowotnych 

Osoby ubogie nie mogą zapewnić sobie wystarczających warunków do godnego życia, a tym samym ich dieta nie jest wystarczająco zróżnicowana. Jakiekolwiek dodatkowe ograniczenie budżetu, a co za tym idzie, dodatkowe ograniczenie żywności, może doprowadzić do biologicznego wyniszczenia organizmu. 

W Polsce ponad 2,5 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie. Problem szczególnie dotyka dzieci. Niedożywienie w młodym wieku prowadzi do niedoboru składników odżywczych i nieprawidłowego rozwoju dzieci. 

Żywności wystarczy dla wszystkich 

Żywność jest surowcem produkowanym w takich ilościach, że powinno jej wystarczyć na potrzeby ludzi na całym świecie. Pomimo tego, że co 7 mieszkaniec ziemi cierpi z powodu braku dostępu do żywności, statystycznie co roku marnuje się 1/3 globalnej produkcji żywności. 

Wyrzucając żywność, warto zastanowić się nad tym, że w naszym otoczeniu są osoby, którym doskwiera głód i pragnienie. Kupowanie odpowiedniej ilości pożywienia, odpowiednie jej przechowywanie, kupowanie żywności dobrej jakości – to wskazówki, których zapamiętanie pomoże ograniczyć marnowanie żywności w naszym domu!„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?