Nie wybrałeś sklepu"Z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Żywności i Wyżywienia wynika, że co roku na świecie marnuje się aż 1/3 wyprodukowanej żywności"Czy marnowanie żywności dotyczy twojej rodziny?

Każdej rodzinie zdarza się od czasu do czasu wyrzucać niedojedzone resztki jedzenia. Chociaż raz w życiu każdy z nas zakupił tak dużą ilość żywności, że zdążyła ona zepsuć się lub przeterminować zanim została skonsumowana. 

Amerykanie na pierwszym miejscu 

Z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Żywności i Wyżywienia wynika, że co roku na świecie marnuje się aż 1/3 wyprodukowanej żywności – to około 1,3 mld ton jedzenia. Najbardziej „rozrzutni” są Amerykanie, którzy co roku wyrzucają aż 40% zakupionych towarów. Odpowiada to 2275 dolarom rocznych wydatków przeciętnej czteroosobowej rodziny, czyli ponad 7 tysiącom złotych! 

Marnowanie żywności w Polsce 

Nieco mniej żywności wyrzucają do kosza Europejczycy, którzy co roku marnują 89 milionów ton jedzenia, a więc około 20-30% wszystkich zakupionych produktów żywnościowych. W Polsce do marnowania przyznaje się 30% konsumentów – najczęściej wyrzucamy pieczywo, ziemniaki, wędliny i warzywa. W ten sposób każdego roku marnujemy w Polsce 9 mln ton żywności

Marnowanie żywności to nie tylko problem ekonomiczny. Ograniczenie marnowania żywności stanowi ważny krok w kierunku zwalczania problemu głodu i niedożywiania na świecie, efektywnego wykorzystania gruntów, poprawy gospodarki wodnej i ograniczania emisji gazów cieplarnianych.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?