Nie wybrałeś sklepu


Z dzieckiem na rowerze

Kiedy w rodzinie pojawia się mały człowiek, chcemy z nim spędzać jak najwięcej czasu. Rowerowi entuzjaści nie rozstają się ze swoimi pociechami nawet wtedy, kiedy podróżują swoim ukochanym jednośladem. Co zrobić, aby nasze pociecha była bezpieczna? W zależności od wieku i ciężaru dziecka mamy do wyboru dwie możliwości: przyczepkę rowerową i fotelik.

W przyczepce…

Nie ma ograniczenia wieku dla przewożonego dziecka, możemy wozić nawet niemowlęta, jeżeli tylko posiadamy odpowiedni hamak. Każda dobra przyczepka powinna posiadać pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i regulowane oparcie (dzięki czemu nasz maluch będzie mógł się zdrzemnąć podczas jazdy) oraz możliwość łatwego przekształcenia w wózek, co przyda się na zakupach.

Należy także pomyśleć o moskitierze, folii przeciwdeszczowej, daszku chroniącym przed słońcem a także o systemie wentylacji. Przyczepka dobrze sprawdza się na dłuższe wypady – wtedy najbardziej liczy się wygoda i dodatkowa przestrzeń, która przyda się na bagaż.

… i w foteliku

Na możliwość jazdy w foteliku nasz młody rowerzysta musi poczekać do momentu, w którym będzie już bezpiecznie i stabilnie siedział. Z fotelików mogą korzystać dzieci, których waga nie może być niższa niż 22 kg i nie może przekraczać 35 kg. Dopuszczalna minimalna i maksymalna waga są uzależnione od rodzaju sprzętu, dlatego przed zakupem warto sprawdzić te wartości.

Na rynku dostępne są foteliku mocowane z tyłu lub z przodu, jednak te ostatnie przeznaczone są dla dzieci do 3 lat. Kupując fotelik koniecznie trzeba pomyśleć o odpowiedniej amortyzacji (podobnie jak w przypadku przyczepki). Podróżowanie z dzieckiem w foteliku lepiej sprawdza się na krótkie dystanse. Rowerzysta z fotelikiem jest bardziej mobilny od tego z przyczepką, efektywniej porusza się w przestrzeni miejskiej i lepiej radzi sobie z korkami.

Jeśli codziennie wozimy dzieci do przedszkola lub szkoły, warto korzystać z roweru jako środka transportu – jest on nie tylko bardziej ekologiczny, ale też pozwala zaoszczędzić pieniądze wydane na benzynę lub bilety komunikacji miejskiej.Jeśli instalacja zostanie wykonana dobrze, to będzie nam służyć przez wiele lat, wymagając jedynie drobnej konserwacji. Systemy wykorzystania wody deszczowej można kupić i zainstalować korzystając z coraz szerszej oferty polskich i zagranicznych firm.

„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?