Nie wybrałeś sklepu"Zmniejszając zużycie wody w naszych domach zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne i oszczędzamy pieniądze."Urządzamy domowe biuro 

Biurko, komputer, drukarka – kącik do pracy w domu ma chyba każdy z nas. Spędzamy tam dużo czasu (oczywiście nie tylko pracując). Ważne jest, aby było to miejsce, w którym pracuje się przyjemnie, wydajnie, bezpiecznie i z poszanowaniem środowiska naturalnego. Dlatego urządzając domowe biuro, należy pamiętać o kilku zasadach.

Dobry sprzęt to energooszczędny sprzęt 

Kupując komputer czy drukarkę, upewnijmy się, że kupowane przez nas urządzenie zostało oznakowane etykietą ENERGY STAR. Zużycie energii zależy też od rodzaju zakupionego sprzętu – urządzenia mobilne, takie jak laptop czy notebook, pobierają zdecydowanie mniej energii niż komputer stacjonarny. W czuwaniu nad poborem energii elektrycznej pomoże listwa przepięciowa, do której podpinamy wszystkie urządzenia i wyłączamy po zakończeniu pracy, dzięki czemu nie pozostawiamy urządzeń w trybie czuwania. Dodatkowo, taka listwa zabezpiecza urządzenia przed szkodliwymi skutkami przepięć sieci zasilającej, co wydłuży życie naszego sprzętu.

Wygodne i ekologiczne meble 

Meble wykonane z surowców odnawialnych, takich jak drewno, są bardziej przyjazne dla środowiska niż meble z tworzyw sztucznych. Wybieramy meble z certyfikatem FSC lub PEFC. Są to najbardziej rozpowszechnione certyfikaty przyznawane wyrobom z drewna. Tak oznakowane meble zostały wykonane z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska, aspektów społecznych i ekonomicznych. Pamiętajmy też o tym, aby meble były wyprodukowane w Polsce – wspierając polskich producentów, wspieramy polską gospodarkę.

Daj odpadom drugie życie 

Domowe biuro generuje odpady. Przede wszystkim papier, tonery do drukarek i świetlówki. Zużyte świetlówki i tonery należy oddać do punktu odbioru odpadów niebezpiecznych lub wyrzucić do kontenera na elektrośmieci. Pamiętajmy też o tym, aby kupować papier przyjazny dla środowiska. Papier z recyklingu wyprodukowany bez użycia chloru, który wizualnie nie różni się od innych papierów dobrej jakości (stopień bieli, gramatura), znajdziemy dziś w każdym sklepie. To, czy papier jest eko, potwierdzają certyfikaty umieszczane na opakowaniach, np. Stokrotka, Błękitny Anioł, Rainforest Alliance, lub Nordic Swan. Co najważniejsze, wcale nie musimy za niego przepłacać, bo cena ekologicznego papieru jest zbliżona do ceny zwykłego papieru.

Błękitny Anioł promuje przedsiębiorstwa tworzące produkty bezpieczne zarówno dla środowiska jak i człowieka. Jest to wyróżnienie dla tych produktów i usług, które są szczególnie przyjazne dla środowiska w szerokim znaczeniu tego słowa. Ekonomiczne używanie surowców, produkcja, stosowanie, trwałość użytkowania oraz utylizacja – wszystkie te czynniki brane są pod uwagę przy nadawaniu tego eko-znaku.
„Stokrotka" (oznakowanie ekologiczne przedstawiające kwiatek z 12 płatkami w formie gwiazdek) to wspólnotowy znak stworzony w 1992 r. Promuje wyroby i usługi przyjazne dla środowiska, z wyłączeniem żywności oraz medycyny.
Certyfikat jest przyznawany przez powstałą w 1987 r. organizację non-profit Rainforest Alliance, która opracowała swój program certyfikacji lasów SmartWood. Certyfikat przyznawany jest różnym grupom produktów, takim jak: drewno, papier, banany, herbata, kawa, kakao, olej palmowy, kwiaty cięte i paprocie, produktom wieloskładnikowym (np. czekolada), a nawet hodowli bydła, czy farmom.
Nordycka Etykieta Ekologiczna przyznawana jest od 1989 roku przez Nordic Council of Ministers, czyli stowarzyszenie Ministrów Krajów skandynawskich. Znak ekologiczny łabędzia posiadają produkty przyjazne dla środowiska, takie jak: wyroby papiernicze, sprzęt AGD, sprzęt elektroniczny, a w zakresie usług baza hotelowa dla turystów. Nie obejmuje on natomiast branży spożywczej i farmaceutycznej.
FSC jest  pierwszym i obecnie najbardziej rozpoznawalnym globalnie system certyfikacji lasów i produktów drzewnych. System oparty jest o szereg standardów, które opisują zasady prawidłowego gospodarowania lasami, sposoby ich weryfikacji w terenie oraz zasady kontroli przepływu surowca z lasu do ostatecznego konsumenta w sposób, który gwarantuje, że produkty oznakowane LOGO FSC faktycznie pochodzą z lasów spełniających wymogi FSC.
Certyfikacja PEFC umożliwia oznaczanie i wprowadzenie na rynek produktów pochodzących z drewna certyfikowanego według standardów PEFC. System PEFC rozróżnia certyfikację obszarów leśnych, jak również firm przetwarzających, dystrybuujących i handlujących produktami leśnymi.


„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.
został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?