Nie wybrałeś sklepu"Zmniejszając zużycie wody w naszych domach zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne i oszczędzamy pieniądze."Polskie kosmetyki naturalne

Jeśli nie masz czasu na tworzenie swoich własnych domowych kosmetyków, warto zapoznać się z ofertą polskich kosmetyków naturalnych. Są one nie tylko przyjazne środowisku, ale też dobre dla Twojej skóry.

Według wytycznych Komitetu Ekspertów Produktów Kosmetycznych przy Komitecie Zdrowia Publicznego Rady Europy „kosmetyk naturalny to produkt, który ma upiększać i pielęgnować za pomocą substancji naturalnych, przyjazny dla skóry i środowiska, sprzyjający zdrowiu, wspierający samoregulację organizmu i wspomagający przez długi czas utrzymywanie naturalnej urody i harmonijny rozwój ciała i ducha”.

Mimo że na opakowaniach wielu polskich kosmetyków możemy dostrzec ekologicznie brzmiące przymiotniki – naturalny, organiczny czy bio, to tylko niektóre z nich w pełni zasługują na miano specyfików w przyjaznych środowisku i naszemu zdrowiu. Okazuje się bowiem, ze użycie w nazwie słów kojarzących się z ekologią bywa tylko sprytnym zabiegiem marketingowym. Preparaty zawierające parabeny, silikony, pochodne ropy naftowej, syntetyczne barwniki, glikole polietylenowe (tzw. PEG-i), parafinę, czy propyleny nigdy nie otrzymają certyfikatu Ecocert lub np. BDIH.

W Polsce tylko kilka firm produkuje kosmetyki z surowców ekologicznych i naturalnych, a tylko jedna z nich może pochwalić się międzynarodowym certyfikatem Ecocert, czyli znakiem jakości „kontrolowany kosmetyk naturalny i organiczny” przyznawanym kosmetykom spełniającym najwyższe kryteria jakości, produkowanym zgodnie z wymaganiami francuskiej instytucji certyfikującej Ecocert. Jest to działające już ponad 40 lat laboratorium kosmetyczne „Ava”, wytwarzające linię „Eco Linea Ava” produkowaną z ekstraktów z rumianku, imbiru, prawoślazu i zielonej herbaty.


„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?