Nie wybrałeś sklepu"Zmniejszając zużycie wody w naszych domach zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne i oszczędzamy pieniądze."Oszczędzajmy wodę – pomoże nam perlator

Stosowanie perlatora pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o 60%*. To ogromna oszczędność, biorąc pod uwagę, że koszt urządzenia to od około 7 do 40 zł. Dzięki temu nie tylko zmniejszymy rachunki za wodę, lecz także będziemy mniej płacić za jej ogrzewanie czy odprowadzanie ścieków!

Czym właściwie jest perlator?

Perlator to rodzaj wylewki, końcówki kranu, baterii, prysznica, która mieszając wodę z powietrzem, pozwala na znaczne ograniczenie zużycia wody (nawet o 70%). Zasada jego działania jest bardzo prosta: perlator w sposób mechaniczny rozbija strumień wody – zwykle za pomocą systemu sitek lub mikrodysz. Dzięki temu z kranu wypływa pełniejszy strumień wody, a komfort jego użytkowania wzrasta.

Jak wybrać odpowiedni model?

Zdecydowana większość stosowanych obecnie baterii łazienkowych i kuchennych pozwala na bezproblemowe zamontowanie dostępnych na rynku perlatorów. Gama producentów jest naprawdę szeroka. Jeśli chodzi o tańsze perlatory, problemem może być znalezienie wiarygodnych danych odnośnie ich wydajności. Ponadto, droższe perlatory zazwyczaj można rozłożyć na „czynniki pierwsze” i przetrzeć – choćby ściereczką – pozwoli to dłużej zachować ich optymalną wydajność. Warto też pod uwagę wziąć parametry perlatora. Przy dużej twardości wody lepiej wybierać perlatory o przepływie 6 l/min i więcej (7-8 l/min). Perlatory sprawdzą się w kuchni i w łazience.

Jak jeszcze ograniczać zużycie wody?

Najlepszym i zarazem najprostszym sposobem na oszczędność wody jest kształtowanie dobrych nawyków związanych z codziennym jej używaniem:

  • dokręcanie kranów;

  • włączanie pralki i zmywarki tylko przy pełnym załadunku;

  • gotowanie takiej ilości wody, jaka jest nam potrzebna.

* dane producentów„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?