Nie wybrałeś sklepu


Moda społecznie odpowiedzialna

Czy kupując ubrania zastanawiałeś się kiedyś nad tym, w jaki sposób zostały uszyte? Czy surowce wykorzystane do produkcji twoich ubrań były uprawiane i zbierane były w sposób ekologiczny? Jak długą drogę przebyły, aby znaleźć się na wieszaku w twoim ulubionym sklepie i jakie były rzeczywiste koszty produkcji? Jeżeli zależy ci na kupowaniu ubrań wytworzonych zgodne z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu, przeczytaj na co zwracać uwagę, kompletując garderobę.

Materiały, z których szyte są ubrania…

Nasze ubrania to przede wszystkim materiał, z którego zostały one wyprodukowane. Najbardziej przyjazna środowisku jest odzież wyprodukowana z surowców uprawianych w sposób ekologiczny (bez pestycydów, GMO i nawozów sztucznych), odzież z recyclingu (przetwarzanie odpadów) lub up-cyclingu (tworzenie nowych produktów z odpadów). Ważne jest, aby w procesie obróbki nie używano chemicznych środków do farbowania, chlorowych wybielaczy, enzymów, metali ciężkich i innych toksycznych środków. Jest to istotne nie tylko dla konsumentów, ale też dla osób wytwarzających nasze ubrania.

Warto zwrócić uwagę, czy nasze ubrania mają certyfikat FairTrade, czyli znak sprawiedliwego handlu. Aby otrzymać certyfikat FairTrade producent musi spełnić określone wymogi, związane z kwestiami społecznymi, ekonomicznymi i ekologicznymi i dotyczącymi m.in. dystrybucji, łańcucha dostaw, czy minimalnej ceny.

… i sposób ich wykonania

Producenci odzieży, działający zgodnie z podstawowymi zasadami społecznej odpowiedzialności, zobowiązują się chronić podstawowe prawa pracownicze, w tym m.in. przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, godziwej płacy, dobrowolności, ośmiogodzinnego dnia pracy, zakazu pracy dzieci i możliwości organizowania związków zawodowych.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?