Nie wybrałeś sklepu"Zmniejszając zużycie wody w naszych domach zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne i oszczędzamy pieniądze."Jak zmniejszyć rachunki za światło?

Energia elektryczna jest obecnie jednym z głównych zasobów wykorzystywanych do funkcjonowania gospodarstw domowych, biur, sklepów, hoteli czy urzędów. W jej łącznym zużyciu znaczny udział ma energia zużywana w celu oświetlenia pomieszczeń. 

Tradycyjne żarówki są nieefektywnym źródłem światła – źródła podają, że tylko ok. 5% energii zamieniają na światło, podczas gdy pozostałe 95% to promieniowanie cieplne i straty przewodzenia. Dlatego warto stosować oświetlenie energooszczędne – nie tylko zmniejszymy zużycie energii, lecz także ograniczymy wydatki na prąd, którego cena w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła o około 40%! 

Na co wymienić tradycyjne żarówki? 

Okazuje się, że sama wymiana oświetlenia nie wystarczy – konieczne jest nie tylko dobranie potrzebnego natężenia światła, lecz także uzyskanie odpowiedniej jego jakości. Najbardziej popularne w Polsce rodzaje oświetlenia energooszczędnego to: świetlówki kompaktowe, halogeny i lampy LED. Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę każdego z nich. 

Świetlówki kompaktowe – dają około pięć razy więcej światła niż tradycyjne żarówki przy porównywalnym poziomie poboru mocy, czyli do uzyskania podobnego natężenia światła potrzebują 1/5 energii. Działają do 12 razy dłużej niż zwykłe żarówki. Dzięki wykorzystaniu różnorodnych materiałów fluorescencyjnych świetlówki kompaktowe charakteryzują się szeroką gamą kolorów.

Lampy LED – czyli diody emitujące światło, to najbardziej innowacyjne źródła światła, oparte na nowoczesnej technologii LED. Pozwalają zaoszczędzić blisko 80% energii. Ich trwałość kilkadziesiąt razy przewyższa tradycyjne rozwiązania oświetleniowe. Ich dodatkową zaletą jest to, że nie nagrzewają się oraz nie emitują promieni UV. Wraz z rozwojem technologii w ostatnich latach nowa generacja rozwiązań wykorzystujących LED-y może służyć jako pełnowartościowe źródło światła o dużej mocy do wykorzystania w domu i w biurze. 

Żarówki halogenowe – Żarówki halogenowe są przykładem nowoczesnych lamp żarowych, które osiągają do 25% wyższą skuteczność świetlną oraz 2-4 razy większą trwałość niż tradycyjne żarówki. Żarówki halogenowe mają identyczny kształt jak żarówki tradycyjne i zużywają od 30% do 50% mniej energii niż żarówki tradycyjne. Warto pamiętać o tym, że świetlówki energooszczędne opłaca się zakładać w miejscach, w których korzystamy z oświetlenia powyżej 2 godzin, zaś w pomieszczeniach, w których światło zapalamy na krótko, bardziej opłacalne jest korzystanie z tradycyjnych żarówek.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?