Nie wybrałeś sklepu


Jak pomysłowo i ekologicznie opakować prezenty?

Grudzień, ulubiony miesiąc dzieci, dla dorosłych wiąże się z szaleństwem zakupowo-prezentowym. Kiedy już przyniesiemy do domu tony upominków, pozostaje nam tylko kwestia oryginalnego opakowania. Wybór jest duży: błyszcząca torebka z kwiecistym wzorem, nieśmiertelny papier w mikołaje lub choinki, oryginalne bożonarodzeniowe opakowania zaoferowane przez sklep. A może warto wybrać nieco bardziej pracochłonne, ale ciekawsze opakowanie? Poniżej prezentujemy kilka ciekawych pomysłów, które nie tylko zachwycą obdarowanych, ale będą też przyjazne dla środowiska i naszych kieszeni.

  • Tkaniny, niemodne ubrania – z niepotrzebnych już materiałów możesz zrobić zaskakujący pakunek a la Jaś Wędrowniczek. Owiń prezent, zawiąż na znalezionym w parku patyku, a z pewnością rozbawisz bliskich.

  • Stare gazety i mapy – takie opakowanie na pewno ucieszy zapalonych podróżników lub kolekcjonerów wiekowej prasy kolorowej.

  • Wiklinowe koszyki – same w sobie będą przydatnym prezentem, a zawartość będzie pięknie w nich wyglądać.

  • Szklane słoje – możesz wrzucić do nich garść kolorowych słodkości lub przygotować domowe konfitury. Wieczko przykryj lnianą lub koronkową chusteczką i obwiąż wstążką.

  • Ciepłe wełniane skarpety – jeśli któremuś z domowników dokucza zimno, kup mu skarpety z naturalnej wełny, które same staną się opakowaniem. Możesz je wypełnić orzechami, łakociami lub innym drobnym podarunkiem.

  • Nie musisz sklejać pakunków taśmą lub obwiązywać kolorową wstążką ze sztucznych tworzyw. Używając zwykłego sznurka, włóczki lub muliny przysłużysz się środowisku.

  • Ozdoby – korzystaj z tego co masz w domu (np. stare koraliki, guziki) lub z tego, co znajdziesz na spacerze. Weź kilka liści, kasztany, żołędzie i jarzębinę. Stworzysz oryginalną jesienno-zimową dekorację.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?