Nie wybrałeś sklepu"Zmniejszając zużycie wody w naszych domach zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne i oszczędzamy pieniądze."


Eko-wakacje

Pogoda w tym roku dopisuje nam wyjątkowo, nie dziwi zatem, że zgodnie z badaniami serwisu eholiday.pl aż 81% Polaków planuje spędzić wakacje w kraju. Ulubionym miejscem wypoczynku Polaków jest polskie morze, ale do czołówki dołączyły w tym roku także Mazury i Podlasie. Północny-wschód Polski przyciąga turystów wyjątkowymi walorami przyrodniczymi, a od niedawna, dzięki unijnym dotacjom, także wysoką jakością usług turystycznych i rozwinięta infrastrukturą. 

Jak być eko również podczas urlopu? 

To proste: wystarczy postawić na agroturystykę. Noclegi w gospodarstwach agroturystycznych są niewiele droższe od kempingów, a oferują, podobną jak wakacje pod namiotem bliskość natury, zapewniając przy tym nieporównywalnie wyższy standard. Skąd jednak mieć pewność, że wybrane gospodarstwo to coś więcej niż zaadaptowany do przyjęcia gości dom w mniej lub bardziej ciekawej okolicy? 

Po czym poznać prawdziwie przyjazną dla środowiska agroturystykę?

  • Śniadania i kolacje przygotowywane są z lokalnych i sezonowych produktów (najlepiej z własnego ogródka), dzięki czemu możliwe jest skosztowania specjałów regionalnej kuchni.

  • Gospodarze chętnie udzielają informacji o lokalnych trasach i okolicznych zabytkach oraz miejscach wartych odwiedzenia.

  • Na miejscu dostępna jest oferta aktywnego wypoczynku, np. rajdy konne, spływ kajakiem lub tratwą, możliwość wypożyczenia rowerów.

  • Atrakcyjne sposoby spędzania wolnego czasu, uwzględniające nie tylko zwykłe wycieczki po okolicy, ale wyprawy połączone z poznawaniem roślin i tropieniem leśnych zwierząt lub questing, czyli poznawanie miejsca w oparciu o lokalną historię, zabytki i legendy.

  • Certyfikat potwierdzający spełnienie odpowiednich parametrów ekologicznych: Polski Certyfikat Ekorturystyczny, Green Key czy Ecolabel. Takie certyfikaty potwierdzają, że obiekt funkcjonuje w sposób przyjazny dla środowiska oraz dba o ekologiczną edukację i przyjazny dla środowiska wypoczynek gości.

Dodatkowo, niektóre gospodarstwa agroturystyczne zapewniają możliwość wzięcia ze sobą na wakacje domowego zwierzaka, dzięki czemu nie będziemy się musieli rozstawać z naszym pupilem nawet w wakacje. Pamiętajmy tylko, że psów nie wolno wprowadzać na teren parków narodowych.

Udanego eko-wypoczynku!„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?