Nie wybrałeś sklepu


Ekologiczne ozdoby na choinkę

Wigilia już za chwilę. Przygotowujemy świąteczne potrawy, a pachnąca choinka czeka na przystrojenie. W czasie przedświątecznych przygotowań też możemy być eko i samodzielnie wykonać ozdoby, które będą przyjazne środowisku i twojej kieszeni. Do wspólnej zabawy możesz zaprosić pozostałych domowników.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na oryginalne, ręcznie robione i naturalne dekoracje.

  • Papier: z kolorowych arkuszy i kartonów możemy wycinać i składać dowolne kształty; aniołki, bombki czy mikołaje.
  • Sznurek: ze sznurka lub włóczki można zrobić przestrzenne ozdoby. Nawijając zamoczony w kleju sznurek na stożek, stworzymy oryginalną choinkę, którą przystroić możemy plastikowymi gwiazdkami.
  • Makaron: z dostępnych rodzajów makaronu można wykonać oryginalne ozdoby świąteczne, np. z makaronu farfalle, kartonu i kleju można zrobić świąteczne aniołki. Potem wystarczy je pomalować na dowolny kolor, przykleić sznureczek i zawiesić na choince.
  • Masa solna i modelina: dają nam praktycznie niegraniczone możliwości formowania ozdób świątecznych – gwiazdki, serduszka, bombki… Wystarczy odrobina wyobraźni, nieco zdolności manualnych i działający piekarnik.
  • Szyszki, orzechy: znakomicie nadają się na choinkowe zawieszki. Wystarczy pomalować je na kolorowo, przyczepić do nich sznureczek i ozdoba gotowa.
  • Pomarańcze i goździki: w pomarańcze wbij goździki – w całym domu rozniesie się świąteczny zapach.

Do wspólnej zabawy przy tworzeniu ozdób choinkowych możesz zaprosić wszystkich domowników.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?