Nie wybrałeś sklepu


Eko moda – dla zdrowia i dla środowiska

Czy wiesz, że noszone przez Ciebie ubrania mają wpływ na twoje zdrowie i na stan twojej skóry? Dowiedziono, że noszenie odzieży wyprodukowanej z naturalnych, ekologicznych włókien zmniejsza ryzyko alergii i otarć, co jest ważne szczególnie w przypadku delikatnej skóry dzieci.

Tkaniny bezpieczne dla naszej skóry, to przede wszystkim te, które wyprodukowane zostały bez udziału szkodliwych pestycydów, nie były farbowane sztucznymi barwnikami i konserwowane szkodliwymi toksynami. Najbezpieczniejsze materiały powinny być zrobione z organicznej bawełny, lnu, konopi czy owczej wełny. Ta ostatnia jest szczególnie zalecana przez specjalistów, chroni ciało zarówno przed zimnem i gorącem, jest antyalergiczna, działa przeciwgrzybicznie i pozwala zachować właściwą gospodarkę cieplną organizmu. Dla osób o wrażliwej skórze polecane są materiały wykonane z najcieńszych włókien lub jedwabiu naturalnego, który ma podobne właściwości termiczne jak wełna.

Ubrania „ekologiczne” certyfikowane są przez zaledwie kilka organizacji. Na metkach szukajcie następujących oznaczeń:

 Oeko-Tex Standard 100 – odzież z tym certyfikatem jest wolna od szkodliwych substancji (pestycydy, chlorofenole, barwniki alergizujące, metale ciężkie).
   
 Certyfikat Organic Exchange – to odzież wyprodukowana w 95% – 100% z włókien bawełny ekologicznej.
   
 Certyfikat Global Organic Textile Standard (GOTS) – możesz mieć pewność, iż cały proces produkcji (od uprawy roślin do produkcji tkanin) był przyjazny dla środowiska.
   
 Certyfikat Ecolabel (European Flower) – dotyczy głównie procesu wytwarzania ubrań czy materiałów, niezależnie od tego, czy wykonane są z włókiem syntetycznych czy naturalnych.


„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.
został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?