Nie wybrałeś sklepu"Zmniejszając zużycie wody w naszych domach zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne i oszczędzamy pieniądze."Detergenty w domu 

Ekologiczne pranie, mycie i czyszczenie często kojarzy się z kosztami. Nic bardziej mylnego. Nietoksyczne, tradycyjne detergenty są proste w użyciu, nie szkodzą środowisku i nie drenują naszych portfeli. Co zrobić, aby zachować ekonomiczną i ekologiczną czystość w naszym domu? 

Szkodliwe detergenty 

Przyzwyczailiśmy się do obecności detergentów w naszym domu, zapominamy jednak o ich wpływie na nasze zdrowie i skórę (alergie i podrażnienia) oraz na środowisko. Środki czyszczące zawierają fosforany, nie rozkładają się i ciężko je usunąć ze ścieków. Pamiętajmy, że szkodliwe substancje pochodzące z detergentów przedostają się do środowiska, a stamtąd (z wodą i pożywieniem) wracają do nas. 

Wielofunkcyjne orzechy piorące 

Warto zaprzyjaźnić  się z orzechami piorącymi. Kupisz je przez Internet lub w sklepie z ekologiczną żywnością. Zawierają piorącą saponinę, a piękny zapach uzyskamy, dodając kilka kropel olejku eterycznego (mającego również działanie antybakteryjne i antywirusowe). Orzechy piorące świetnie sprawdzają się również jako preparat do czyszczenia podłóg, sprzętów domowych i srebra, a nawet szampon do włosów

Naturalne składniki 

Zaufaj babcinym sposobom! Są nie tylko skuteczne, lecz także tanie i łatwo dostępne. Ocet, sok z cytryny czy soda oczyszczona to nasi sprzymierzeńcy w walce z brudem. Ocet dezynfekuje, myje szyby i lustra, a w duecie z sodą oczyszczoną niszczy bakterie. Sok z cytryny nabłyszcza, wywar z herbaty myje lakierowanie powierzchnie, a woda utleniona wywabi plamy. A jeśli już stosujesz detergenty, używaj tych, które ulegają biodegradacji i produkowane są na bazie naturalnych składników oraz surowców mineralnych. W sklepie zwracaj uwagę na certyfikaty, szukaj np. Błękitnego Anioła lub Eko Garantie.

Błękitny Anioł promuje przedsiębiorstwa tworzące produkty bezpieczne zarówno dla środowiska jak i człowieka. Jest to wyróżnienie dla tych produktów i usług, które są szczególnie przyjazne dla środowiska w szerokim znaczeniu tego słowa. Ekonomiczne używanie surowców, produkcja, stosowanie, trwałość użytkowania oraz utylizacja - wszystkie te czynniki brane są pod uwagę przy nadawaniu tego eko-znaku.
Ecogarantie to międzynarodowe oznaczenie przyznawane produktom ekologicznym, o wysokiej jakości i trwałości. Ecogarantie opiera się na dyrektywach wypracowanych dla produktów kosmetycznych czy środków czyszczących. Wybierając produkty oznaczone tym logo, mamy pewność, że otrzymujemy produkty spełniające najbardziej restrykcyjne wymogi dotyczące jakości, bezpieczeństwa i trwałości.


„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?