Nie wybrałeś sklepu"Zmniejszając zużycie wody w naszych domach zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne i oszczędzamy pieniądze."

 

Balkonowy warzywnik

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem przestronnego balkonu, możesz śmiało zazielenić go smacznymi warzywami, które następnie trafią na twój rodzinny stół. Musisz jednak pamiętać o kilku zasadach, wiedzieć jakie rośliny najlepiej czują się na balkonie i jak je pielęgnować.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby twój mały ogródek znajdował się w miejscu, które będzie nasłonecznione przynajmniej przez kilka godzin. Ważne jest też, aby donice lub skrzynie miały odpowiednio dużą szerokość i głębokość. Najlepiej, aby były drewniane - specjaliści polecają modrzew. Nie należy również zapominać o regularnym podlewaniu, bo rośliny na balkonie potrzebują więcej wody. Równie ważną rzeczą jest nawożenie – ekolodzy polecają kompost i potas wytwarzany z odpadów roślinnych. Bez tego pierwiastka nie dojdzie do prawidłowego wzrostu korzeni, liści i owoców.

Najbardziej popularnym (i uwielbianym niemal przez wszystkich) warzywem uprawianym na naszych balkonach jest pomidor koktajlowy. Dobrze wiedzieć, że sąsiedztwo grochu, ogórków, ziemniaków i roślin kapustnych nie wpływa korzystnie na pomidora, który „przyjaźni” się raczej z fasolą, sałatą, marchewką i porem. Często podlewany i chroniony przed szkodnikami (np. przed przędziorkiem) odwdzięczy się smacznymi i soczystymi owocami.

Pamiętajmy też, że naturalnymi wrogami szkodników są niektóre kwiaty i zioła. Nagietki, nasturcje, cząber ogrodowy, trybula, szałwia czy mięta skutecznie rozprawią się z mszycami, nicieniami korzeniowymi, bielinkami czy pchełkami ziemnymi chroniąc nasz warzywnik przed ich zgubnym działaniem.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?