Nie wybrałeś sklepu"Zmniejszając zużycie wody w naszych domach zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne i oszczędzamy pieniądze."


Balkonowe eko-ogródki w mieście

Własne warzywa i zioła w bloku? To możliwe, bo do uprawy roślin wcale nie jest potrzebna działka za miastem. Wystarczy mieć balkon, dobre chęci i odrobinę wiedzy. 

Na balkonie, oprócz bajecznie kolorowych kwiatów, możemy wyhodować pomidory, paprykę, rzodkiewki, groszek, czosnek lub nawet dynię. Zioła z balkonowego ogródka będą stanowiły zdrową i ekologiczną alternatywę dla przypraw ze sklepu. Bazylia, mięta, tymianek, melisa, szałwia czy majeranek – aromatyczne i tuż pod naszym oknem. 

Co nam będzie potrzebne? 

Aby założyć balkonowy warzywnik, potrzebujemy kilka doniczek lub skrzynek, ziemię i dobre sadzonki z zaufanego źródła. Przed rozpoczęciem sadzenia musimy dobrze zaplanować rozkład roślin, ponieważ niektóre źle znoszą zbytnie nasłonecznienie, inne zaś muszą być osłonięte od wiatru. Dbanie o sadzonki również wymaga pewnej wiedzy o ich upodobaniach. Tego, jak często je podlewać, czy do nawożenia używać kompostu czy innych specyfików, w jaki sposób obrywać rośliny i jak je pielęgnować, dowiemy się z licznych forów internetowych, na których zarejestrowana jest coraz liczniejsza grupa pasjonatów balkonowego ogrodnictwa. 

Świeże warzywa i zioła, które rosną za oknem i są na wyciągnięcie ręki – to marzenie wielu mieszczuchów, które dość łatwo spełnić. Własna hodowla sprzyja ekologicznym postawom, integruje sąsiadów i polepsza estetykę naszych miast.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?