Nie wybrałeś sklepu

Jak zmniejszyć rachunki za światło?

Energia elektryczna jest obecnie jednym z głównych zasobów wykorzystywanych do funkcjonowania gospodarstw domowych, biur, sklepów, hoteli czy urzędów. W jej łącznym zużyciu znaczny udział ma energia zużywana w celu oświetlenia pomieszczeń.
czytaj więcej >>


Ekologia w kosmetyce

Na rynku roi się od kosmetyków reklamowanych jako ekologiczne, można by zatem pomyśleć, że kosmetyki naturalne są na wyciągnięcie ręki. Nie dajmy się jednak zwieść ładnie brzmiącym nazwom. Produktów pielęgnacyjnych niezawierających syntetycznych składników jest w istocie niewiele. 

czytaj więcej >>


Zmierz swój ślad węglowy

Co znaczy jedno z najbardziej popularnych ostatnio ekologicznych haseł „ślad węglowy” (z ang. carbon footprint)? I czy każdy z nas ma z tym coś wspólnego? Odpowiedź brzmi: tak. Ślad węglowy to suma emisji gazów cieplarnianych wywołanych przez nas pośrednio lub bezpośrednio.

czytaj więcej >>


Eko-kuchnia dobra dla naszych portfeli

Gdy mówimy o eko-kuchni myślimy przede wszystkim o jedzeniu. Podstawowe skojarzenia z tym terminem to pojęcia takie, jak slow food, zdrowa żywność, czy produkt lokalny. Ale eko-kuchnia to też sposób urządzenia tego pomieszczenia, który będzie przyjazny nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla naszych portfeli.

czytaj więcej >>


Ekologia w łazience

Nasza domowa świątynia czystości jest miejscem, które generuje ogromne zużycie wody i energii. To właśnie w łazience cała rodzina dba o codzienną higienę, również tutaj pierzemy brudne ubrania. Nie ma wątpliwości, że jest to miejsce, w którym zużywamy najwięcej wody i sporo energii. Są jednak sposoby, które pozwolą nam dbać o naszą planetę i jednocześnie odciążą portfel.

czytaj więcej >>

Urządzamy domowe biuro

Biurko, komputer, drukarka – kącik do pracy w domu ma chyba każdy z nas. Spędzamy tam dużo czasu (oczywiście nie tylko pracując). Ważne jest, aby było to miejsce, w którym pracuje się przyjemnie, wydajnie, bezpiecznie i z poszanowaniem środowiska naturalnego. Dlatego urządzając domowe biuro, należy pamiętać o kilku zasadach.

czytaj więcej >>


Oszczędzajmy wodę – pomoże nam perlator

Stosowanie perlatora pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o 60%*. To ogromna oszczędność, biorąc pod uwagę, że koszt urządzenia to od około 7 do 40 zł. Dzięki temu nie tylko zmniejszymy rachunki za wodę, lecz także będziemy mniej płacić za jej ogrzewanie czy odprowadzanie ścieków!

czytaj więcej >>


Detergenty w domu

Ekologiczne pranie, mycie i czyszczenie często kojarzy się z kosztami. Nic bardziej mylnego. Nietoksyczne, tradycyjne detergenty są proste w użyciu, nie szkodzą środowisku i nie drenują naszych portfeli. Co zrobić, aby zachować ekonomiczną i ekologiczną czystość w naszym domu?

czytaj więcej >>


Co nam mówią etykiety energetyczne?

Jak wybrać sprzęt elektryczny tak, aby miał rozsądną cenę, był przyjazny dla środowiska, zapewniał komfort użytkowania, a jego koszty eksploatacji nie były zbyt duże?czytaj więcej >>


Termomodernizacja: sposób na zimno

Termodernizacja to zbiór działań mających na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w naszych domach, biurach i budynkach użyteczności publicznej. W Polsce, termomodernizacja kojarzy się przede wszystkim z ocieplaniem ścian budynków styropianem, ale każdy z nas może wprowadzić zmiany w swoim domu, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze wydawane na energię cieplną.

czytaj więcej >>

Kosmetyki domowej roboty

Konserwanty, szkodliwe dodatki chemiczne, które wpływają na gospodarkę hormonalna organizmu, czy sztuczne barwniki, to składniki, których obecność w kosmetykach może przyczynić się do podrażnień i alergii. Jeśli zależy ci na tym, aby kosmetyk był w 100 procentach naturalny i bezpieczny, zrób go sam! Zyska na tym twoja skóra i twój portfel.

czytaj więcej >>


Klimatyzacja, czyli jak chłodzić oszczędnie

Za oknem lato w pełni. Niezależnie od tego, czy jesteś w biurze czy w domu, na pewno marzysz o tym, aby się ochłodzić. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a hałasujący wentylatorek nie spełnia Twoich oczekiwań, pozostaje poszukać innego sposobu na uzyskanie przyjemnego uczucia chłodu w pomieszczeniach. A więc… klimatyzacja.

czytaj więcej >>


Eko-wakacje

Pogoda w tym roku dopisuje nam wyjątkowo, nie dziwi zatem, że zgodnie z badaniami serwisu eholiday.pl aż 81% Polaków planuje spędzić wakacje w kraju. Ulubionym miejscem wypoczynku Polaków jest polskie morze, ale do czołówki dołączyły w tym roku także Mazury i Podlasie. 

czytaj więcej >>


Balkonowe eko-ogródki w mieście

Własne warzywa i zioła w bloku? To możliwe, bo do uprawy roślin wcale nie jest potrzebna działka za miastem. Wystarczy mieć balkon, dobre chęci i odrobinę wiedzy.czytaj więcej >>


Wypoczywaj w rytmie eko!

Co prawda wakacje się skończyły, ale planując kolejny wypoczynek warto pamiętać o ekologii. Wakacje w rytmie Eko to nie tylko wypoczynek na łonie przyrody, ale również w mieście.


czytaj więcej >>


Balkonowy warzywnik

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem przestronnego balkonu, możesz śmiało zazielenić go smacznymi warzywami, które następnie trafią na twój rodzinny stół. Musisz jednak pamiętać o kilku zasadach, wiedzieć jakie rośliny najlepiej czują się na balkonie i jak je pielęgnować.

czytaj więcej >>


Pszczele Hotele

Na dole znajdziesz Carrefour, a na górze...hotel dla pszczół żyjących w mieście!Carrefour jako firma odpowiedzialna społecznie realizuje politykę dotyczącą ochrony różnorodności biologicznej! We współpracy z Pszczelarzem Kozackim dajemy schronienie pszczołom żyjącym w mieście!

czytaj więcej >>


Polskie kosmetyki naturalne

Jeśli nie masz czasu na tworzenie swoich własnych domowych kosmetyków, warto zapoznać się z ofertą polskich kosmetyków naturalnych. Są one nie tylko przyjazne środowisku, ale też dobre dla Twojej skóry.


czytaj więcej >>


Drugie życie deszczówki

Po co zbierać deszczówkę? Odpowiedź jest prosta: po co płacić za wodę do podlewania ogrodu, czy roślin balkonowych, skoro można ją mieć za darmo?


czytaj więcej >>Na rower marsz!

Jazda na rowerze to jedna z najprzyjemniejszych i najzdrowszych aktywności ruchowych. To też doskonały sposób dojazdu do pracy – nie tylko bardzo ekonomiczny, ale też dobry dla zdrowia.


czytaj więcej >>


Drugie życie deszczówki dla zaawansowanych

Deszczówka to zasób, który nigdy się nie wyczerpie i który jest praktycznie nieograniczony. Dlatego jeśli tylko mamy takie możliwości i potrzeby, warto zastanowić się nad inwestycją w instalację zbierającą wodę deszczową.


czytaj więcej >>


Z dzieckiem na rowerze

Kiedy w rodzinie pojawia się mały człowiek, chcemy z nim spędzać jak najwięcej czasu. Rowerowi entuzjaści nie rozstają się ze swoimi pociechami nawet wtedy, kiedy podróżują swoim ukochanym jednośladem.


czytaj więcej >>


Carpooling, czyli podwozimy sąsiada

Smog, zakorkowane ulice i zniecierpliwieni kierowcy, to przygnębiający obrazek, który codziennie towarzyszy nam w drodze do pracy. Niestety, w większości aut możemy zobaczyć jadącego samotnie kierowcę.


czytaj więcej >>


Tani sposób na dalekie podróże

Chciałbyś skoczyć na kolację do Gdańska, ale właśnie zepsuł Ci się samochód? Musisz pojechać w interesach na Śląsk i chciałbyś obniżyć koszty? Jesteś świadomym ekologiem i nie lubisz zatruwania powietrza spalinami?


czytaj więcej >>


Eko moda – dla zdrowia i dla środowiska

Czy wiesz, że noszone przez Ciebie ubrania mają wpływ na twoje zdrowie i na stan twojej skóry? Dowiedziono, że noszenie odzieży wyprodukowanej z naturalnych, ekologicznych włókien zmniejsza ryzyko alergii i otarć.


czytaj więcej >>


Jak pomysłowo i ekologicznie opakować prezenty?

Grudzień, ulubiony miesiąc dzieci, dla dorosłych wiąże się z szaleństwem zakupowo-prezentowym. Kiedy już przyniesiemy do domu tony upominków, pozostaje nam tylko kwestia oryginalnego opakowania.


czytaj więcej >>


Moda społecznie odpowiedzialna

Czy kupując ubrania zastanawiałeś się kiedyś nad tym, w jaki sposób zostały uszyte? Czy surowce wykorzystane do produkcji twoich ubrań były uprawiane i zbierane były w sposób ekologiczny?


czytaj więcej >>


Ekologiczne ozdoby na choinkę

Wigilia już za chwilę. Przygotowujemy świąteczne potrawy, a pachnąca choinka czeka na przystrojenie. W czasie przedświątecznych przygotowań też możemy być eko i samodzielnie wykonać ozdoby, które będą przyjazne środowisku i twojej kieszeni.


czytaj więcej >>


Dokarmiamy zwierzęta w mieście

Zimą nie zapominajmy o dziko żyjących miejskich zwierzętach. Gdy zaczynają się mrozy, a pokrywa śnieżna okrywa ziemię, ptakom trudno jest znaleźć coś do jedzenia. Dlatego warto im pomóc przetrwać zimę.


czytaj więcej >>„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?