Nie wybrałeś sklepu"Zmniejszając zużycie wody w naszych domach zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne i oszczędzamy pieniądze."Zasada 3R, czyli REDUCE, REUSE, RECYCLE 

Statystyczny Polak wytwarza rocznie około 320 kg odpadów, z czego ponad 70% trafia na składowiska. Najwyższy czas to zmienić! Jak to zrobić? To proste – zacznij stosować zasadę 3R, czyli „REDUCE, REUSE, RECYCLE” (z ang. ogranicz, użyj ponownie, odzyskaj). Zasada 3R tłumaczy się na język polski jako tzw. zasada 3U. 3U to unikanie kupowania zbędnych rzeczy, używanie powtórne i utylizowanie.

Jak zasada 3R działa w praktyce? 

REDUCE – ogranicz wytwarzanie odpadów poprzez odpowiedzialne zakupy, racjonalne gospodarowanie, rezygnowanie z rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Na początek możesz zrezygnować z używania bezpłatnych plastikowych reklamówek rozdawanych przy kasach na rzecz toreb wielokrotnego użytku. Innym pomysłem jest nieużywanie produktów jednorazowego użytku – plastikowych kubeczków, sztućców i talerzy. Przy wyborze towarów w sklepie kupuj tylko takie, które są mniej opakowane, np. pastę do zębów bez kartonikowego pudełka. 

REUSE – zrób użytek z produktów, które są uznawanych powszechnie za jednorazowe – jeśli już wziąłeś w sklepie bezpłatną reklamówkę, daj je drugie życie w charakterze worka na śmieci; jednostronnie zadrukowane kartki wykorzystaj na notatki. Przekaż innym to, co tobie nie jest potrzebne – zamiast wyrzucać zbędne ubrania lub przedmioty, oddaj je potrzebującym. 

RECYCLE – jeżeli nie masz możliwości ograniczenia ilości odpadów, lub ich ponownego użycia, zacznij je segregować. Dzięki temu surowce, które mogą być ponownie wykorzystane, nie trafią na wysypisko. Segreguj papier, plastik, szkło i metale zgodnie z polityką odzysku obowiązującą w twoim miejscu zamieszkania. 

Kolejność czynności nie jest przypadkowa, ponieważ największe korzyści dla środowiska niesie ograniczenie nadmiernej konsumpcji i wielokrotne używanie produktów, zaś odpowiedzialne przetwarzanie pozwala na spowolnienie gromadzenia się śmieci.
„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?