Nie wybrałeś sklepu

Wykorzystujemy odpady organiczne

Kompostownik jest idealnym sposobem na wykorzystanie odpadków organicznych powstających w naszych gospodarstwach domowych.

W sklepach znajdziemy gotowe kompostowniki drewniane lub małe kontenery z tworzyw sztucznych, które ułatwiają i często przyspieszają przydomową produkcję kompostu. Możemy również taki kompostownik wykonać samodzielnie.

Oto kilka zasad przydomowego kompostowania:

  1. Wybieramy odpowiednie miejsce – nie powinno być zbyt nasłonecznione, najlepiej pod drzewem lub żywopłotem. Ważne, aby kompostownik znajdował się w miejscu nie powodującym uciążliwości zarówno dla nas, jak i naszych sąsiadów.
  2. Na dno kompostownika warto położyć całe gałęzie przysypane później ziemią lub torfem. Będzie to warstwa podtrzymująca i ułatwiająca przewietrzanie
  3. Do tak przygotowanego kompostownika wkładamy już dojrzały kompost lub specjalny preparat, zawierający odpowiednie szczepy bakterii.
  4. Odpady organiczne wrzucamy pryzmami w odpowiednich proporcjach.
  5. Co dwa miesiące mieszaj zawartość kompostownika, co umożliwi dopływ tlenu oraz zapewni dotarcie mikroorganizmów do wszystkich warstw kompostu.
  6. W lecie podlewaj kompost wodą w celu utrzymania odpowiedniej wilgotności. A na zimę przykryj folią, żeby temperatura nie spadła w nim poniżej zera.

Przy sprzyjających warunkach z odpadków organicznych wyrzuconych do kompostownika po 8-12 miesiącach powstaje jednolita brązowa próchnica idealna do nawożenia ogródka, a nawet roślin doniczkowych. Ważne jest odpowiednie zadbanie o kompostownik, aby zachodzące w nim procesy przebiegały wystarczająco efektywnie.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?