Nie wybrałeś sklepu"Zmniejszając zużycie wody w naszych domach zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne i oszczędzamy pieniądze."RECYCLE – pomóż odzyskać wartościowe surowce!

Bardzo wiele produkowanych przez nas odpadów zawiera wartościowe surowce, które odzyskane mogą zostać ponownie wykorzystane. Wiele surowców odzyskujemy już teraz, segregując nasze domowe odpady – szkło, plastik, czy papier. Odzyskiwanie surowców to najlepsze rozwiązanie, jeśli nie ma możliwości ograniczenia powstania odpadu lub jego ponownego użycia. 

Co nadaje się do recyklingu? 

Realizacja zasady recyklingu zależy od czynników, na które nie zawsze mamy wpływ. Opakowania i przedmioty różnią się pod względem jednorodności surowcowej, składu i budowy – nie wszystko nadaje się do recyklingu. Dlatego warto pamiętać, co nadaje się do recyklingu:

  • Tworzywa sztuczne: butelki plastikowe po napojach (szczególnie typu PET), butelki plastikowe po kosmetykach i środkach czystości, duże folie opakunkowe, torebki foliowe, puszki aluminiowe po napojach.

  • Papier: kartony i pudła kartonowe, gazety, katalogi, gazetki reklamowe, ulotki, prospekty, zeszyty, stare książki, torebki papierowe i papier pakunkowy, tektura falista, kartoniki po napojach i mleku (np. Tetrapaki).

  • Szkło: butelki po napojach, słoiki po przetworach, pojemniki, naczynia szklane.

Odpady niebezpieczne 

Szczególną grupę odpadów stanowią odpady niebezpieczne, których odzyskiwanie regulowane jest specjalnymi przepisami. Są to m.in. przeterminowane leki, farby, lakiery, czy kleje zawierające substancje niebezpieczne i opakowania po nich, zużyte oleje silnikowe, odpady zawierające rtęć, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także baterie i akumulatory. Tego rodzaju odpady należy wyrzucać jedynie do specjalnych kontenerów. 

Jak wcielać w życie zasadę RECYCLE?

  • Zacznij prowadzić skuteczną segregację odpadów w swoim domu, wrzucaj posegregowane odpady do specjalnie oznaczonych pojemników lub kolorowych „dzwonów”.

  • Wybieraj produkty zapakowane w opakowania przyjazne dla środowiska np. wyprodukowane z surowców wtórnych, które ulegające biodegradacji.

  • Kupując nowy sprzęt elektryczny lub elektroniczny, oddaj stary w sklepie.

  • Oddawaj odpady niebezpieczne do specjalnych pojemników.

  • Przeterminowane leki wrzuć do specjalnego pojemnika, który znajdziesz w każdej aptece.

  • Jeśli mieszkasz w domu, masz działkę czy ogródek, możesz zacząć kompostować odpady organiczne, np. resztki jedzenia.

  • Zbieraj deszczówkę do podlewania kwiatów.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?