Nie wybrałeś sklepu

Jak zutylizować elektrośmieci?

W Polce funkcjonuje zakaz wyrzucania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego do pojemników na śmieci. Za niewłaściwą utylizację grozi za to kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. Znak przekreślonego kosza na śmieci, który znajduję się na każdym z tych urządzeń informuje nas o tym zakazie.

 

Co możemy zrobić z elektrośmieciami powstającymi w naszym gospodarstwie? W jaki sposób możemy się ich pozbyć nie szkodząc środowisku?

  • Dokonując zakupów w każdym sklepie oferującym sprzęt elektroniczny i elektryczny, można oddać bezpłatnie stary sprzęt tego samego typu na zasadzie wymiany starego sprzętu na nowy.
  • Bezpłatnie i bez ograniczeń elektrośmieci mogą być oddawane do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych funkcjonujących w każdej gminie – ich adresy znajdziesz w swoim urzędzie gminy. Transport musisz zorganizować na własną rękę.
  • Elektrośmieci można też oddawać w czasie jednorazowych zbiórek elekrośmieci ogłaszanych na terenie twojego miejsca zamieszkania przez firmy odbierające odpady.
  • Elektrośmieci można również oddać do punktów skupu złomu, które mają pozwolenie na prowadzenie tego rodzaju działalności. Punkty skupu złomu powinny przyjmować zużyty sprzęt bezpłatnie i w ilości bez ograniczeń. Transport trzeba zapewnić we własnym zakresie.
  • Sprawdź na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wykaz zbierających zużyty sprzęt i prowadzących zakład przetwarzania.
  • Sprawdź wykaz punktów zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowanych przez Carrefour.

Zużyty sprzęt oddany do punktu zbierania powinien być kompletny. Gdy jest źle zagospodarowany lub amatorsko zdemontowany, może zanieczyścić środowisko oraz stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka. Według nowych przepisów, demontaż elektrośmieci na własną rękę jest zagrożony karą grzywny.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?