Nie wybrałeś sklepu

Energia z odpadów

Każdy z nas co roku wytwarza średnio 320 kilogramów śmieci, z czego około 15% stanowią tworzywa sztuczne, których rozkład trwa zbyt długo aby natura mogła sobie z nimi samodzielnie poradzić. Propagowana obecnie segregacje odpadów, która zakłada ich ponowne wykorzystanie, to tylko jeden z kroków w stronę likwidacji góry zalegających śmieci.

Dopełnieniem sprawnie działającego systemu gospodarowania odpadami jest ich spalanie. W tym celu budowane są spalarnie odpadów komunalnych. Obecnie w Polsce funkcjonuje jedna spalarnia odpadów komunalnych w Warszawie, a to zdecydowanie za mało.

Uprzedzenie do spalarni odpadów komunalnych jest nieuzasadnione i wynika głównie z braku wiedzy na temat stosowanych technologii. Jakie są zalety spalarni?

  • W czasie spalania odpadów powstaje energia, która można wykorzystać na wiele sposobów,
  • Powstający żużel i popioły stosowane są z powodzeniem w branży budowlanej, dzięki czemu oszczędzane są naturalne surowce,
  • Mniejsza ilość składowisk śmieci zarówno tych legalnych, jak i tych dzikich.

Negatywne konsekwencje działania spalarni to szkodliwe dioksyny powstające w czasie spalania odpadów. Stanowią one zagrożenie wyłącznie wtedy, gdy wydostaną się poza spalarnie odpadów do środowiska. Niemniej zanieczyszczenie środowiska pochodzące ze spalarni jest znikome w porównaniu z oddziaływaniem odpadów składowanych na wysypiskach.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?