Nie wybrałeś sklepu"Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w Polsce około 71% proc. śmieci trafia na wysypiska."Ekologiczny alfabet – jak czytać oznaczenia opakowań?

Niektóre opakowania są przyjazne dla środowiska. Informują nas o tym umieszczane na nich specjalne znaki ekologiczne. Dzięki temu możemy świadomie wybierać te produkty, które sprzyjają zarówno zdrowiu człowieka, jak i pozytywnie wpływają na stan środowiska naturalnego dzięki surowcom zastosowanym w ich opakowaniach.  

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze oznaczenia umieszczane na produktach dostępnych na polskich półkach sklepowych:

Strzałki na opakowaniu oznaczają, że opakowanie może być wielokrotnie wykorzystane. Takie opakowania po użyciu nie stają się odpadem. Znak można znaleźć na kontenerach, beczkach, pudełkach, puszkach, kanistrach, a także na butelkach i szklanych pojemnikach.
Ten znak informuje nas, że opakowanie nadaje się do ponownego przetworzenia.
Symbol przeznaczony do oznaczania opakowań, które rozkładają się podczas kompostowania. Opakowania z tym symbolem są w pełni biodegradowalne i  mogą być kompostowane wraz z odpadami organicznymi. Znak jest przyznawany przez DIN CERTCO (Niemiecki Instytut Standaryzacji).

Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza – ten znak ma przypominać, aby opakowanie po wykorzystanym produkcie trafiło do pojemnika na śmieci.
Znak ekologiczny przeznaczony dla opakowań, które nadają się do ponownego przetworzenia i wyprodukowania z odzyskanych surowców podobnego produktu np. puszek z aluminium, pojemników z tworzyw sztucznych, butelek ze szkła, toreb, tektury do pakowania z papieru.


„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?