Nie wybrałeś sklepu

Światowy Dzień Żywności

16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Żywności ustanowiony przez FAO (Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa).Jego celem jest pogłębianie świadomości społecznej na temat globalnych problemów żywnościowych oraz wzmocnienie poczucia solidarności w podejmowanej lokalnie walce z głodem i ubóstwem.

Federacja Polskich Banków Żywności od lat prowadzi działania edukacyjne, skierowane do dzieci i młodzieży, a także do branży spożywczej. Istotnym elementem tych działań są badania opinii publicznej, prowadzone corocznie, które pokazują, z jakich powodów Polacy wyrzucają żywności.

Z najnowszych badań Federacji Polskich Banków Żywności wynika, że do wyrzucania niespożytej żywności przyznaje się 39% badanych.

  • Najczęściej wyrzucamy wędliny, pieczywo, warzywa, owoce i jogurty.
  • Najczęstsza przyczyną marnowania żywności w naszych domach jest przegapienie terminu przydatności do spożycia.

Z przeprowadzonych badań wynika także, że aż 27 % Polaków, w ciągu ostatnich dwóch lat bardzo ograniczyło wyrzucanie żywności, a 33% wskazuje, że wie w jaki sposób przechowywać żywność, aby była ona dłużej świeża.

W tym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Żywności Banki Żywności szczególną uwagę skupiły na problemie marnowania mleka i produktów mlecznych.

W Europie marnuje się 20% mleka i produktów mlecznych – 29 mln ton rocznie*. Jednocześnie jogurty i mleko znajdują się na liście 10 najczęściej wyrzucanych produktów – jogurty zajmują 5 pozycję, a mleko – 8 pozycję (MillwardBrown dla Federacji Polskich Banków Żywności 2013 r.).

*Global food losses and foos waste, Food and Agriculture Organization of the United Nations, Rome, 2011.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?