Nie wybrałeś sklepu

Rewolucja śmieciowa

W związku z wejściem w życie tzw. ustawy śmieciowej, od 1 lipca 2013 r. zaczną obowiązywać nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi. Od tego dnia zorganizowanie systemu zbiórki odpadów od mieszkańców będzie w gestii gminy. 

To władze gminy zdecydują o stawce, sposobie segregacji odpadów, a także w drodze przetargu wyłonią firmy zajmujące się odbiorem. Opłaty za wywóz i zagospodarowanie odpadów mogą być wyliczone na podstawie ilości domowników, metrażu zajmowanego mieszkania lub ilości zużytej wody. 

Pamiętaj o deklaracji i wypowiedzeniu umowy! 

Każdy z mieszkańców zobowiązany jest do złożenia stosownej deklaracji w swoim urzędzie gminy, do administracji spółdzielni lub do wspólnoty. Zgodnie z ustawą, mniej płacić będą ci, którzy segregują odpady. Dlatego spółdzielnia lub wspólnota powinna ustalić z mieszkańcami, czy i jak będą segregowane śmieci. 

Już teraz warto się dowiedzieć, w jaki sposób możesz wpłynąć na podjęcie tej decyzji. Jeśli jesteś właścicielem wolno stojącego domu i posiadasz indywidualną umowę z firmą wywożącą odpady, pamiętaj o złożeniu wypowiedzenia na tyle wcześnie, aby 30 czerwca był ostatnim dniem jej obowiązywania

W innym przypadku możesz zostać zobligowany do pokrywania kosztów wywozu śmieci na rzecz dwóch przedsiębiorstw – starej firmy, z którą masz umowę i nowego przedsiębiorstwa wybranego przez gminę. 

Segregować, ale jak? 

Pamiętaj też, aby sprawdzić, w jaki sposób została zorganizowana selektywna zbiórka odpadów w twojej gminie i jakie kolory worków czy pojemników będą obowiązywać. Przygotuj też miejsce w domu, aby właściwie segregować odpady. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej swojej gminy.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?