Nie wybrałeś sklepu

Paliwo z odpadów komunalnych?

Do niedawna większość odpadów komunalnych trafiała na wysypiska śmieci, okazuję się jednak, że odpady, które posiadają odpowiednią wartość energetyczną, mogą być użyte do produkcji paliw alternatywnych. Miejscem wytwarzania paliw alternatywnych pochodzących z odpadów komunalnych są zakłady segregacji, a same paliwa powstają głównie z frakcji tworzyw sztucznych.

Jak powstaje takie paliwo?

W pierwszym etapie ze strumienia odpadów wydzielane są odpowiednie frakcje, które następnie kierowane są do przetworzenia. W drugim etapie ma miejsce obróbka odpadów, która polega na rozdrobnieniu, granulacji i suszeniu, z użyciem specjalnie do tego przeznaczonych urządzeń.

Tak powstałe paliwo z powodzeniem zastępuje tradycyjne źródła energii, takie jak węgiel, czy gaz, a zatem może być wykorzystywane w przemyśle, w tym energetycznym. Wykorzystanie paliw alternatywnych jest tak naprawdę odzyskiem energii z odpadów przekształconych w paliwo. W Polsce, paliwa alternatywne wykorzystuję się na szeroką skalę w cementowniach. Dzięki wysokim nakładom inwestycyjnym, polskie cementownie zdołały przystosować swoje piece i filtry do wykorzystywania w procesie produkcji cementu paliwa alternatywnego wyprodukowanego  z odpadów.

Poza wartością opałową, szczególnie ważnymi cechami paliw alternatywnych jest ich skład chemiczny, jednorodność wielkości i gęstości, oraz czystość pod względem zanieczyszczeń mineralnych i metalicznych.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?