Nie wybrałeś sklepu

Prezentacja inicjatywy "Gospodarowanie Odpadami BIO" w Gliwicach

 

Kontynuując dzielenie się dobrymi praktykami, Carrefour zorganizował 28 listopada 2014 r. kolejny panel dyskusyjny „STOP MARNOTRAWSTWU”, poświęcony nowej inicjatywie Carrefour „Gospodarowanie odpadami BIO”. Inicjatywa ta polega na przekazywaniu nienadających się do sprzedaży warzyw i owoców przez sklepy Carrefour za pośrednictwem firm posiadających stosowne uprawnienia do lokalnych kompostowni. Powstały kompost służy jako nawóz wykorzystywany m.in. do rekultywacji miejskich terenów zielonych.

Wybór Gliwic jako miejsca spotkania nie był przypadkowy, gdyż to właśnie gliwickie hipermarkety Carrefour jako jedne z pierwszych włączyły się do tej inicjatywy. Wśród uczestników byli obecni przedstawiciele stron zainteresowanych dalszym rozwojem systemu gospodarowania odpadami w Gliwicach i w aglomeracji górnośląskiej: Urzędu Miasta Gliwice, fundacji ekologicznych, a także mediów.

Inicjatywa „Gospodarowanie odpadami BIO” została zapoczątkowana w 2012 r. przez hipermarket w Tczewie i jest już obecna w 28 sklepach Carrefour. Wpisuje sie ona w strategię odpowiedzialnego biznesu realizowaną przez Carrefour na trzech płaszczyznach: ekonomicznej, społecznej i środowiskowej.

       
 

„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?