Nie wybrałeś sklepu

Ekstra Truskawka czy Słodka Czekolada, czyli warsztaty komiksowe dla dzieci o zdrowym żywieniu

26 marca w Centrum Caritas w Poznaniu odbyły się Warsztaty Komiksowe „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” organizowane wspólnie przez Carrefour Polska oraz Caritas Polska. Warsztaty są częścią III edycji programu „Dożywianie z Carrefour”.

Tym razem w trakcie Warsztatów Komiksowych „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” mali rysownicy stworzyli takie dzieła jak: „Ekstra truskawka zwalcza Słodką Czekoladę”, czy „Owocowy świat”. Warsztaty dla podopiecznych Caritas to inicjatywa edukacyjna, realizowana w ramach programu „Dożywianie z Carrefour”. Warsztaty prowadzi pasjonat tematyki komiksów, publicysta i rysownik.

Carrefour już po raz trzeci finansuje program „Dożywianie z Carrefour”. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour, w ramach III edycji programu 1260 dzieci z całej Polski otrzymuje posiłki przez 5 dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014. Wartość udzielonej pomocy to ponad 1,2 mln zł. Podczas trwania poprzednich edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. złotych.

Poznańskie zajęcia to już siódme z cyklu spotkanie warsztatowe. W sumie, w siedmiu warsztatach w Łodzi, Szczecinie, Warszawie, Katowicach, Lublinie, Wolbromiu i Poznaniu wzięło udział prawie 300 dzieci. Karty dziecięcych komiksów zapełnili zarówno popularni bohaterowie, jak i postaci tworzone od podstaw, takie jak:Super Kiwi, Dzielna Truskawa, Bohater Ananas, czy Owocowy Stworek. Warsztaty to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale również edukacja poświęcona tematyce zdrowego żywienia i przeciwdziałaniu marnotrawstwu.

Przed nami jeszcze 3 warsztaty: w Tylmanowej, Krakowie i Białymstoku. W sumie, na terenie całej Polski odbędzie się 10 warsztatów komiksowych.

Troskliwość, zaangażowanie i pozytywne nastawienie to wartości, którymi kierujemy się na co dzień w naszej działalności. Dlatego ważne jest dla nas pomaganie tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Poza codziennym dożywieniem dzieci angażujemy się także w ich edukację dotyczącą żywności i żywienia. Stąd pomysł zorganizowania warsztatów komiksowych. Wspólna zabawa była doskonałym pretekstem do nauki o zdrowym odżywianiu i kształtowania dobrych nawyków żywieniowych wśród naszych podopiecznych – powiedział Rafał Chabasiński, Dyrektor Regionalny Hipermarketów Północ-Zachód Carrefour Polska.

Bardzo się cieszymy, że już po raz trzeci dzięki pomocy Fundacji Carrefour dzieci korzystają z pomocy żywnościowej. To, że 30 podopiecznych z naszej świetlicy ma zagwarantowane posiłki 5 dni w tygodniu jest bardzo ważne. Mamy pewność, że poza opieką edukacyjną mają również opiekę żywnościową. Trudno wyobrazić sobie piękniejszy widok niż uśmiechnięte i najedzone dziecko – mówi ks. Tomasz Ren, zastępca dyrektora poznańskiej Caritas.

Cykl warsztatów komiksowych wpisuje się w program „Stop Marnotrawstwu” będący częścią Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Carrefour. Program realizowany jest od początku 2013 roku. Jego celem jest walka z codziennym marnotrawstwem na każdym szczeblu funkcjonowania firmy, a także promowanie przeciwdziałania marnotrawstwu wśród dostawców i klientów Carrefour Polska.

Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych tworzonych na podstawie ogólnodostępnej internetowej bazy wiedzy programu „Odpowiedzialnie każdego dnia!”, która znajduje się pod adresem: http://www.carrefour.pl/program-odpowiedzialnie-kazdego-dnia

 

Świetlice Caritas - sieć świetlic jest prowadzona przez Caritas w Polsce we współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas, parafiami i organizacjami kościelnymi oraz szkołami. Opiekę nad dziećmi sprawują tysiące wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcają im swój czas. Działalność świetlic Caritas finansowana jest z pieniędzy zbieranych podczas akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, ogólnopolskiej społecznej kampanii Caritas „Kromka Chleba”, funduszy własnych PZC oraz dotacji instytucji publicznych i darowizn.

Międzynarodowa Fundacja Carrefour powstała w 2000 roku; jej misją jest przeciwdziałanie wykluczeniu związanemu z żywnością i niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. W Polsce, Międzynarodowa Fundacja Carrefour wspierała takie organizacje, jak Caritas Polska (program „Skrzydła”, pomoc dla powodzian w 2010 roku), czy Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”. Obecnie, projekty sfinansowane przez Międzynarodową Fundację Carrefour realizują Caritas Polska, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska i Banki Żywności. Dotychczasowe zaangażowanie Fundacji w projekty realizowane w Polsce to prawie 11 mln złotych.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?