Nie wybrałeś sklepu

Carrefour angażuje się w działania na rzecz środowiska i klimatu

Inicjatywa „Gospodarowanie odpadami BIO” zapoczątkowana została w 2012 roku w hipermarkecie w Tczewie, który jako pierwszy podpisał umowę o współpracy z lokalną kompostownią.

Obecnie w inicjatywę zaangażowanych jest już 28 hiper- i supermarketów Carrefour z województw: małopolskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego i podkarpackiego. Sklepy regularnie przekazują nienadające się do sprzedaży warzywa i owoce do lokalnych kompostowni lub do operatora specjalizującego się w gospodarowaniu odpadami, jeśli w pobliżu sklepu nie ma przedsiębiorstwa zajmującego się przetwarzaniem odpadów bio. Następnie operator przekazuje bioodpady do współpracujących z nim kompostowni.

- W inicjatywę „Gospodarowanie odpadami BIO” włączamy coraz więcej sklepów naszej sieci. W tej chwili jest ich już prawie 30 i na tym nie poprzestajemy. W planach mamy włączenie do projektu kolejnych hiper- i supermarketów. Sklepy przekazują kwartalnie kilkaset ton odpadów do przetworzenia na kompost. W pierwszym kwartale 2015 roku było to 397,77 ton – mówi Barbara Kowalska, Senior Menedżer Działu Jakości Carrefour Polska. - Poprzez nasze działania chronimy środowisko, ale chcemy też inspirować rozwój małych kompostowni w wielu miejscowościach oraz pobudzać rozwój lokalnej przedsiębiorczości w zakresie odbioru i przetwarzania odpadów bio – dodaje Barbara Kowalska.

„Gospodarowanie odpadami BIO” jest elementem międzynarodowego programu „STOP Marnotrawstwu” realizowanego przez Carrefour. Celem programu jest walka z marnotrawstwem na każdym szczeblu funkcjonowania firmy, a także promowanie postaw proekologicznych wśród klientów, pracowników oraz dostawców.

W ramach realizacji programu, Carrefour przekazuje do ponownego wykorzystania także odpady drewniane. Tylko w pierwszym kwartale tego roku sieć oddała ich 62 tony. W sklepach wdrażane są również nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalające zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, takie jak systemy chłodnicze oparte na technologii CO2, oświetlenie LED, czy energooszczędne lodówki. Zastosowanie w sklepach Carrefour lamp LED powoduje zmniejszenie zużycia energii potrzebnej na oświetlenie w ciągu miesiąca o 20-30%, a system chłodniczy oparty na technologii CO2 pozwala miesięcznie zaoszczędzić od 30 do 40% energii elektrycznej w porównaniu z okresem przed modernizacją. W wybranych sklepach działa też innowacyjny system free cooling, dzięki któremu wykorzystuje się wysoką lub niską temperaturę wód podziemnych do chłodzenia bądź ogrzewania powietrza. Ponadto, w Carrefour wprowadzono Transport Management System (TMS), pozwalający optymalizować trasę dostaw, zmniejszać liczbę ciężarówek oraz liczbę kilometrów pokonywanych przez pojazdy.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?